Spravodajstvo

Pozrite si „divoký“ patent smartfónu s rolovateľným displejom od spoločnosti Samsung

Samsung si dal patentovať zariadenia s vysúvateľným mechanizmom a rolovateľným displejom, ktorý by mal zdvojnásobniť plochu obrazovky

Ohybné displeje sú už realitou, a  je ich škoda nevyužiť naplno. Nie tak dávno internet obehli správy týkajúce sa prác na rolovateľnom displeji v  smartfóne od spoločnosti Sony. Najnovšie média zapĺňa kórejsky technologický gigant, spoločnosť Samsung.

„Divoký“ patent spoločnosti Samsung

Spoločnosť Samsung si dala patentovať nový druh zariadenia s  rolovateľným displejom. Jedna sa o zariadenie s vysúvacím rolovateľným displejom. Patent spoločnosti do grafického spracovania premenil portál LetsGodigital.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung patent rolovatelny displej v smartfone_3
Zdroj: LetsGoDigital

Na prvý pohľad by zariadenie malo pôsobiť ako „klasický“ smartfón s o  niečo s väčšou hrúbkou. V tele  by sa totiž mala  schovávať výsuvná konštrukcia spolu s rolovateľným displejom, ktorý zdvojnásobí plochu displeja.

Samsung patent rolovatelny displej v smartfone
Zdroj: LetsGoDigital

Patent spoločnosti je však aktuálne plný technických nedostatkov, s ktorými sa bude musieť spoločnosť v budúcnosti ešte vysporiadať. Tým najväčším orieškom pre vývojárov pravdepodobne bude „natlačenie“ všetkých komponentov do teľa zariadenia, ako je napríklad batéria, vysúvateľný mechanizmus, rolovateľný displej  a  podobne, a to tak, aby zachovali jeho hrúbku v prijateľných hodnotách pre používateľov.

Samsung patent rolovatelny displej v smartfone_2
Zdroj: LetsGoDigital
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close