Pozrite sa, ako vyzerala naša planéta milióny rokov dozadu pomocou tejto interaktívnej mapy

Pozrite sa do minulosti našej planéty, ako sa posúvali kontinenty

Planeta Zem 50 milionov rokov dozadu
Zdroj: Vosveteit.sk

V minulosti naša planéta vyzerala úplne inak, ako dnes. Ľudský život je vcelku krátkym na to, aby sme si fyzicky všimli, ako sa mení povrch Zeme. Neznamená to však, že nedochádza k zmenám. V súčasnosti sme schopní dokonca merať centimetrové posuny celých kontinentov, sledovať stúpajúce a klesajúce hladiny našich vôd, sledovať ako sa mení naša atmosféra a podobne. Je to možné vďaka technológiám, ktorými dnes ako ľudstvo disponujeme. Ako však vyzerala naša planéta v minulosti? 

Pozrite sa, ako vyzerala naša planéta milióny rokov dozadu

Google Earth je službou, ktorú dobre pozná väčšina z nás. Ponúka nám detailné snímky našej planéty. Portál reviewgeek.com poukazuje na celkom zaujímavú službu, ktorá nám umožňuje pozrieť sa, ako vyzerala naša planéta milióny rokov dozadu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ide o službu Ancient Earth. Po jej otvorení sa dostanete 240 miliónov rokov, kedy na našej planéte začali pobehovať prvé dinosaury. Pozrieť sa môžete však ako dozadu, tak aj dopredu. Urobíte tak pomocou možnosti vo vrchnej časti obrazovky. Okrem iného, aby ste sa nestratili v orientácii, tak na mape sú zachované súčasné hranice krajín, ktoré dotvárajú lepší prehľad o tom, ako sa pohybovali kontinenty v priebehu miliónov rokov.

ako vyzerala nasa planeta milionz rokov dozzadu
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň služba ponúka aj možnosť vloženia vlastnej adresy, kde bývate. Samozrejme, nečakajte pohľad ako z Google Street View, dostanete sa len ku globálnemu náhľadu, ako vyzerala oblasť vášho bydliska v minulosti. Okrem iného vo vrchnej časti obrazovky sa môžete prekliknúť na blízke fosílie dinosaurov, ktoré boli objavené v okolí danej lokality.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre