Pozrite sa, ako si môžete vo WhatsAppe prečítať správu bez toho, aby o tom vedel odosielateľ správy!

Pozrite sa, ako môžete v službe WhatsApp vypnúť upozornenie, ktoré vidí odosielateľ správy, že ste si prečítali správu.

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

WhatsApp vo všeobecnosti patrí medzi najpopulárnejšie četovacie platformy. Veľkej obľube sa teší aj v našich končinách. Dôvodom obľúbenosti WhatsAppu je najmä intuitívne rozhranie v kombinácii s množstvom ďalších funkcií. Jednou zo základných funkcií služby je upozornenie, ktoré informuje odosielateľa správy o tom, že správa bola prečítanou. V službe WhatsApp toto upozornenie je znázornené dvomi modrými značkami začiarknutia.  Viď obrázok nižšie.

notifikacia o precitani spravy_whatsApp
Zdroj: Vosveteit

Pomocou tohto nastavenia môžete čítať správy bez toho, aby to vedela protistrana

Nie však vždy je žiadúce, aby odosielateľ správy vedel o tom, že správa bola prečítanou. Ide napríklad o situácie, kedy potrebujete dlhší čas na rozmyslenie odpovede, prípadne ste na nejakom stretnutí, kedy nemôžete aktívne pracovať so smartfónom a podobne. Tých dôvodov môže byť v skutočnosti viacero.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jednoduchý spôsob, ako odstrániť oznámenie o prečítaní správy, je prostredníctvom vypnutia funkcie modrého začiarknutia. K tejto funkcii sa dostanete prostredníctvom nastavení aplikácie. Druhým dychom však musíme dodať, že ide o obojsmernú cesta a ani vy nebudete môcť zistiť, či si druhá osoba vašu správu po jej odoslaní v službe WhatsApp prečítala alebo nie.

Urobiť tak môžete prostredníctvom cesty > Nastavenia > Účet > Súkromie > Potvrdenie o prečítaní.  Potom, ako túto funkciu vypnete, tak sa vám a ani odosielateľovi správy, nebude zobrazovať upozornenie o prečítaní správy.

V závere však musíme dodať, že možnosť vypnutia upozornenia týkajúceho sa informácie o prečítaní správy, funguje len v prípade individuálnych konverzácií. Inými slovami, v prípade skupinových četov, nie je možné túto funkciu vypnúť.

Pevne veríme, že tip na túto funkciu bol pre vás užitočným. Budeme radi, ak podporíte článok, či už lajkom na sociálnej sieti Facebook, alebo jeho zdieľaním.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre