Pozrite sa, ako si môžete nastaviť, že sa vám zapne alebo vypne baterka smartfónu potom, ako s ním zatrasiete

Ide o veľmi užitočnú funkciu, ktorú oceníte hlavne vo večerných hodinách.

Ako zapnut baterku potrasenim smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

V priebehu posledných dní a týždňov sme vám priniesli viacero zaujímavých návodov. Za spomenutie napríklad stojí, ako si môžete zapnúť tmavý režim v aplikáciách, ktoré ho nepodporujú, ako môžete odomykať počítač prostredníctvom smartfónu a podobne. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalší užitočný tip, ktorým je zapnutie baterky prostredníctvom zatrasenia smartfónu. Oceníte ho najmä vo večerných hodinách, napríklad v situáciách, keď budete chcieť ísť počas noci na toaletu a zároveň nebudete chcieť zapínať veľké svetlo.

Nastavte si zapnutie baterky pri zatrasení smartfónu

Možnosť zapnutia, resp. vypnutia baterky po zatrasení smartfónu, je možné zapnúť dvomi spôsobmi. Prvým je prostredníctvom nastavení zariadenia. Tu však treba dodať, že nie každý výrobca túto funkciu podporuje. Zistiť to môžete prostredníctvom cesty Nastavenia > Gestá > Gestá a pohyby > Zatrasenie (pozn. redakcie: cesta môže byť od výrobcu k výrobcovi smartfónov mierne odlišnou. Prípadne si v rámci nastavení dajte vyhľadať položku „Zatrasenie“). Ak funkciu váš smartfón ponúka, tak ju po vyhľadaní bezpochyby nájdete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Alebo použite za týmto účelom aplikáciu

V prípade, ak váš telefón nedisponuje vstavanou funkcia zatrasenia, tak alternatívnym riešením, ako môžete túto funkciu aktivovať vo vašom smartfóne, je prostredníctvom aplikácie tretej strany. Za týmto účelom vám dávame do pozornosti aplikáciu Shake Light – Bright Torch (pozn. redakcie: v obchode Google Play nájdete desiatky alternatívnych aplikácií tohto typu).

Shake Light - Bright Torch
Shake Light - Bright Torch
Developer: Kalantos
Price: Free

V prvom kroku, potom ako aplikáciu stiahnete z obchodu, tak vás vyzve, aby ste vypli optimalizáciu batérie pre aplikáciu. Je to za účelom, aby mohla fungovať na pozadí, keď je telefón neaktívnym. V inom prípade Android automaticky po určitej dobe procesy na pozadí vypína. Inými slovami, bez vypnutia optimalizácie baterky, aplikácia nebude neskôr plniť svoj účel.

Následne, ako vypnete optimalizáciu batérie, tak je potrebné zapnúť samotnú funkciu. Urobíte tak pomocou tlačidla On/Off. Následne môžete funkciu používať. Do pozornosti vám dávame ešte sekciu nastavení, kde si môžete nastaviť senzitivitu, pri ktorej sa zapne, resp. vypne baterka vášho smartfónu.

Mimochodom, ide o skvelú funkciu obzvlášť v noci, kedy viete zapnúť baterku smartfónu v priebehu pár sekúnd, kedy to potrebujete, pričom ho nemusíte odomykať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre