Pozrite sa, ako môžete zredukovať spotrebu RAM pamäte pri používaní prehliadača Chrome

Posledná verzia prehliadača Chrome Canary povoľuje prácu s heap memory segmentom

Google RAM
Zdroj: Vosveteit.sk

Približne týždeň dozadu sme Vás informovali o tom, že Microsoft vo Windows 10 2004 aktualizácii urobil niekoľko zmien, ktoré vylepšujú prácu s operačnou pamäťou RAM v prípade Win32 aplikácií. Konkrétne Microsoft vylepšil prácu s „heap memory“. Ide o miesto v operačnej pamäti, ktoré je prideľované náhodným prístupom, na rozdiel od bežného zásobníka pamäte, kde je prísne definované poradie.

Microsoft v rámci blogu, ktorý publikoval napísal, že v priebehu interného testovania sa im podarilo zredukovať spotrebu operačnej pamäte RAM o 27%, ktorá bola využívaná prehliadačom Microsoft Edge (pozn. redakcie: Edge beží na jadre Chromium, ktoré poháňa aj prehliadač Chrome).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál mspoweruser upozorňuje na slová Bruce Dawsona, ktorý potvrdil, že v najnovšej verzii prehliadača Chrome Canary je zapnutá funkcia, ktorá redukuje spotrebu RAM pamäte.

„Táto zmena sa dostala na dnešnej verzie prehliadača Chrome Canary (verzia 85.0.4182.0 (Official Build)) (64-bitová verzia). Môžem teda potvrdiť, že heap memory segment je povolený.“

Google Chrome Canary
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak bežíte na najnovšej aktualizácii Windows 10 2004 a chceli by ste vyskúšať, resp. začať využívať nový spôsob práce s operačnou pamäťou v prípade prehliadača Chrome, tak je potrebné stiahnuť si verziu Canary, ktorú nájdete na stránkach spoločnosti Google.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre