ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Pozrite sa, ako môžete zapnúť funkciu nahrávanie hovorov v Xiaomi, Samsungu, či inom Android smartfóne

Pomocou tejto aplikácie môžete vrátiť do Androidu funkciu nahrávania hovorov. Pozor však na to, že používanie tejto funkcie bez súhlasu druhej strany, je v mnohých krajinách zakázané!

Nahrávanie hovorov je funkcia, ktorá bola v minulosti v Android smartfónoch dostupnou, neskôr sa však vytratila. Dôvodom odstránenia tejto funkcie bola nová legislatíva súvisiaca s ochranou osobných údajov. Hoci funkcia bola odstránenou, tak Google postupne pracuje na jej zavedení späť do praxe. Nebude však fungovať spôsobom, ako tomu bolo v minulosti. Novinkou bude, že druhá strana bude o nahrávaní hovoru aktívne informovanou, že dochádza k nahrávaniu. Rovnako druhá strana musí s tým súhlasiť.

Medzičasom, kým Google prinesie k životu funkciu nahrávania hovorov, radi by sme vám dali do pozornosti zaujímavú aplikáciu, prostredníctvom ktorej viete nahradiť absenciu tejto funkcie. Musíme však upozorniť, že na to, aby ste ju mohli aktívne používať, tak vo viacerých krajinách sveta vrátane Európy, musíte o tom informovať druhú stranu. Preto vám odporúčame pred využívaním tejto funkcie, aby ste si preštudovali lokálnu legislatívu a oboznámili ste sa s pravidlami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Pred používaním tejto funkcie si preštudujte lokálnu legislatívu, aby ste neporušovali žiadne pravidlá.“

Takto môžete zapnúť funkciu nahrávania hovorov v ľubovoľnom Androide

Ide konkrétne o aplikáciu Call Recorder – Cube ACR, ktorú môžete stiahnuť z obchodu Google Play. Dostupnou je zadarmo.

Záznamník hovorů - Cube ACR
Záznamník hovorů - Cube ACR

Samotné nastavenie aplikácie je veľmi jednoduché. Potom, ako stiahnete aplikáciu, tak vás v niekoľkých krokoch vyzve k tomu, aby ste jej udelili potrebné oprávnenia. Ide napríklad o prekrývanie aplikácie cez iné spustené aplikácie (počas hovorov budete mať k dispozícii panel s ovládaním tejto funkcie), prístup k aplikácii Telefón (prípadne k WhatsAppu, Messengeru a podobne, kde je rovnako schopnou nahrávať konverzácie), k pamäti telefónu a podobne. Zároveň vám aplikácia odporučí automatické naštartovanie aplikácie po spustení zariadenia.

Následne, keď budete realizovať hovor, tak sa vám zobrazí ikona s mikrofónom, ako môžete vidieť nižšie na prvom obrázku. Prvá ikona znamená spustenie nahrávania, druhá zrušenie nahrávania. K samotným nahrávkam sa viete potom dostať pomocou samotnej aplikácie, ktorú nájdete v zozname aplikácií.

Aplikácia sama o sebe ponúka aj dodatočné funkcie. Napríklad zaznačenie vašej polohy, kde ste realizovali hovor. Túto funkciu je potrebné však zapnúť v rámci rozhrania samotnej aplikácie v sekcii Nastavenia > Miscellaneous settings.

Android_nahravanie hovorov_nastavenia
Zdroj: Vosveteit

Dostupné sú aj ďalšie prémiové funkcie. V tomto prípade je však potrebné za aplikáciu zaplatiť. V bezplatnej verzii však ponúka všetky bežné funkcie, a preto kúpa platenej verzie aplikácie, je na zvážení každého používateľa.

Páčil sa vám tip na aplikáciu? Ak áno, tak nás podporte sledovaním prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Vďaka tomu sme schopní prinášať vám pravidelne nový obsah.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close