BezpečnosťNávody

Pozrite sa, ako môžete skryť citlivý obsah upozornení vo vašom Androide pred očami zvedavcov

Pozrite sa krok po kroku, ako môžete obmedziť zobrazovanie notifikácií, či ako môžete skryť citlivý obsah z upozornení vo vašom Androide.

Notifikácie v našich smartfónoch slúžia najmä za účelom, aby sme mohli byť riadne informovaní o rôznych udalostiach. Môže ísť napríklad o správy z četovacích platforiem, e-maily a podobne. Nie však vždy chceme, aby nám naše smartfóny zobrazovali upozornenia. Ide najmä o notifikácie z citlivých aplikácií. Našťastie, Android myslí aj na prípady, kedy nechceme, aby nám na displeji smartfónu svietili upozornenia. Ako však možno vypnúť notifikácie z citlivých aplikácií, resp. ako môžeme obmedziť obsah, ktorý zobrazujú? To vám ukážeme nižšie.

Takto môžete skryť obsah upozornení z citlivých aplikácií

Nech máte akýkoľvek dôvod, prečo chcete skryť upozornenia z aplikácií, tak postup ako na to, je vcelku jednoduchý. Poďme sa na to spolu pozrieť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Všeobecný postup pre Android smartfóny je prostredníctvom Nastavení telefónu a sekcie Notifikácie. V rámci tejto ponuky môžete následne vypnúť notifikácie pre konkrétne aplikácie. V závislosti od výrobcu smartfónu, sa môže tento postup mierne líšiť. Napríklad, v prípade telefónov Xiaomi, sa sekcia s notifikáciami volá Upozornenia a Centrum ovládania, v rámci ktorej nájdete položku Upozornenia aplikácií, kde môžete obmedziť zobrazovanie upozornení.

Android smartfóny ponúkajú však aj ďalšie možnosti prispôsobenia zobrazovania upozornení. Potom, ako kliknete na aplikáciu, tak vám systém ponúkne ďalšie možnosti. Napríklad, v rámci týchto ďalších nastavení, budete môcť vypnúť zobrazovanie upozornení na obrazovke uzamknutého displeja smartfónu, vypnutie zvuku, povolenie plávajúcich upozornení a podobne. Rovnako vám dávame do pozornosti, že v závislosti od aplikácie, budete môcť obmedziť aj zobrazenie obsahu upozornenia. Napríklad, budete môcť nastaviť, aby vás smartfón notifikoval o prijatom e-maile, ale nezobrazil vám v rámci upozornenia náhľad obsahu, prípadne odosielateľa správy a podobne.

K podrobným nastaveniam zobrazovania upozornení konkrétnych aplikácií sa okrem iného dostanete aj prostredníctvom dlhšieho podržania upozornenia v notifikačnej lište.

Nastavenia upozorneni z notifikacnej listy
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na túto funkciu bol pre vás užitočným a že ho využijete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close