NávodyXiaomi

Pozrite sa, ako môžete použiť Xiaomi smartfón na maľovanie svetlom! Je to jednoduché!

Ako na maľovanie svetlom? Nie je na to potrebná žiadna drahá technika! Postačí vám na to váš Xiaomi smartfón a aplikácia Fotoaparátu.

Aplikácia fotoaparát v mobiloch Xiaomi, Redmi a POCO obsahuje mnohé užitočné funkcie, na ktoré sme si rýchlo zvykli. Niekedy ich je až toľko, že o nich ani nevieme, pretože sú skryté. Takýmto funkciám sme sa venovali v tomto článku.

Dnes si ale povieme niečo o režime, ktorý nám umožní maľovať svetlom! Takéto fotografie sú veľmi populárne, pretože doslova vyžarujú výnimočnosťou. Hru so svetlom a neónmi využíva mnoho umelcov za pomoci rôznej pokročilej techniky. My si dnes ale ukážeme, ako takúto fotografiu vytvoriť iba pomocou vášho Xiaomi smartfónu. Na návod upozornil web xiaomiadictos.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Režim Maľovanie svetlom

Tento režim je dostupný priamo v aplikácii Fotoaparát, nie je potrebné sťahovať aplikáciu tretej strany. Režim Maľovanie svetlom automaticky upraví všetky nastavenie ako je ISO či expozícia na to, aby mohli vzniknúť takéto pekné umelecké fotky.

Maľovanie svetlom sa nachádza v aplikácii Fotoaparát v sekcii Viac. Po otvorení danej sekcie vyberte možnosť Dlhá expozícia. Následne po výbere dlhej expozície môžete zapnúť mód Maľovanie svetlom.

Po zapnutí tohto režimu iba zapnite spúšť a začnite “maľovať” pred kamerou. Ako štetec použite nejaký zdroj svetla, napríklad baterku, alebo displej iného smartfónu. Nakreslenie istých znakov alebo písmen či slov určite zaberie istý čas, no nevzdávajte to. Pre lepšie zachytenie umeleckých fotografií určite použite statív, prípadne nejaké stabilné miesto. Fotením z ruky by ste fotografiu pokazili, pretože snímač zachytí každé jemné pohnutie. Následne už iba popustite uzdu svojej fantázii!

Niektoré Xiaomi smartfóny ale túto funkciu nemajú priamo zabudovanú. Netreba to ale ihneď vzdať. V menu Fotoaparátu sa nastavte na režim Pro, kde si viete manuálne nastaviť jednotlivé parametre fotografie. ISO nastavte na 50 a expozíciu nastavte na čo najvyššiu hodnotu. Čím je expozícia dlhšia, tým viac času máte na maľovanie.

Veríme, že vám tento návod pomohol a vy svoje fotografické vlastnosti posuniete na ešte vyššiu úroveň!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close