APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete naplánovať odoslanie SMS pomocou aplikácie (Google) Správy

Naplánovanie odoslania SMS správy je veľmi jednoduché. Zvládne to aj menej zručný používateľ!

Ešte v druhej polovici februára, spoločnosť Google pre aplikáciu Správy začala distribuovať funkciu plánovania odoslania správ. Google túto funkciu predstavoval slovami, že týmto spôsobom ponúkne lepšiu možnosť komunikácie naprieč rôznymi časovými pásmami. Ako však táto funkcia funguje v praxi? 

Takto môžete naplánovať odoslanie správ

Funkcia plánovania správ bola predstavená pre aplikáciu Správy, ktorú môžete stiahnuť pomocou obchodu Google Play prostredníctvom odkazu nižšie. Ako však funguje? Nebojte sa, je to veľmi jednoduché. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Správy Google
Správy Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Predtým, ako sa vrhneme do postupu, tak je potrebné, aby ste mali stiahnutú aktuálnu verziu aplikácie Správy. Rovnako treba dodať, že funguje len v prípade, ak máte aplikáciu prednastavenú ako východziu aplikáciu na správu SMS správ. Prejdime teraz k samotnej funkcii. 

Potom, ako zvolíte adresáta správy a vytvoríte text, tak následne je potrebné podržať ikonu odoslania („SMS“) po dobu niekoľkých sekúnd. Následne, ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie, tak vám vyskočí ponuka s možnosťou naplávania času odoslania. Ak vám nevyhovujú preddefinované časy, tak zvoľte možnosť „Vybrať dátum a čas“. Následne vás systém vyzve k zvoleniu dátumu a času, kedy chcete odoslať správu.  Potom stačí už len uložiť termín odoslania správy.

Ak všetko správne nastavíte, tak by ste mali vidieť v rámci konverzácie, že je naplánované odoslanie správy. V prípade, ak by ste správu chceli upraviť ešte pred jej ostrým odoslaním, tak postačí vám na ňu len kliknúť. Potom budete môcť upraviťm ako čas odoslania, tak aj samotný text.  

Preplanovanie odoslania SMS
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že funkcia sa vám páči. Mimochodom, dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti aj funkciu RCS správ. Ide o nový a bohatší formát SMS správ (Rich Communication Services). Pomocou tohto článku, sa môžete pozrieť, či tento formát správ máte aktívnym. Okrem iného RCS správy majú do budúcnosti ponúknuť aj možnosť end-to-end šifrovania.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close