BezpečnosťSpravodajstvo

Pozor! Slovenská pošta hlási, že sa rozmohli falošné e-mailové správy, ktoré odkazujú na zmenu doručenia zásielky

Podvodníci si stále nedajú pokoja. Opäť sa snažia využiť nepozornosť používateľov

Približne týždeň dozadu sme vám priniesli správy o tom, že na e-mailové schránky mnohých Slovákov útočia podvodné správy, ktoré sa tvária ako od Slovenskej pošty. V rámci nich sa písalo, že za účelom doručenie zásielky, je potrebné uhradiť malý poplatok.

Nový týždeň, a nová podvodná správa

Najnovšie Slovenská pošta hlási ďalší podvodný e-mail, ktorý tentokrát hovorí o potrebne zmeny adresy doručenia zásielky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V mene Slovenskej pošty dostávajú adresáti ďalšie falošné e-maily, prostredníctvom ktorých si môžu údajne zmeniť doručenie alebo uloženie zásielky…“ píše spoločnosť v tlačovej správe.

Slovenská pošta ďalej píše, že e-mail má sám o sebe niekoľko nezrovnalostí, ktoré si však menej pozorný používateľ nemusí hneď všimnúť. Je ním napríklad telefóne číslo uvedené ako Zákaznícke centrum – 0850 192 413, pričom správne číslo je 0850 122 413. Prípadne informácie o dostupnosti zákazníckej podpory. Falošný e-mail tvrdí, že je dostupná 24 hodín denne, čo nie je pravda.

Nejde o ojedinelé pokusy o podvod

Slovenská pošta ďalej svojich zákazníkov vyzýva, aby boli obozretní. Dôvodom je, že nejde o ojedinelý pokus o podvod.

„Okrem toho sa stále objavujú falošné e-maily či SMS správy pod hlavičkou Slovenskej pošty, požadujúce od adresátov úhrady poplatkov za doručenie zásielky či preclenie zásielky. Ak klient akceptuje túto falošnú požiadavku, webový odkaz ho presmeruje rovno na platobnú bránu, kde má zadať údaje zo svoje platobnej karty. Klienti by sa mali mať na pozore, pretože ani v tomto prípade nie je odosielateľom Slovenská pošta. Slovenská pošta nikdy nežiada poplatky prostredníctvom e-mailov či SMS, a to ani pri colnom konaní. Clo aj poplatok za colné konanie zaplatí klient priamo pri doručení zásielky.“

V každom prípade, je potrebné byť obozretnejší v týchto dňoch, a to hlavne z dôvodu, že vo zvýšenej miere nakupujeme prostredníctvom rôznych online služieb. Preto odporúčame všetkým, aby si podozrivé správy preverovali. Urobiť tak môžete napríklad pomocou e-mailovej adresy odosielateľa, rovnako si dávajte pozor na to, či stránky, na ktoré vás e-maily odkazujú, sú zabezpečenými. Avšak ani kontrola zabezpečená stránka, nie je automaticky samo o sebe zárukou, že nejde o phishing, buďte preto obozretní!

Stretli ste sa už s podobnými pokusmi o podvod, prípadne, naleteli ste už takémuto podvodu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close