Pozor, polícia upozorňuje na ďalší online podvod. Nenechajte sa nachytať. Takto prebieha!

Nový rok, nová spoločnosť. Podvodníci opäť skúšajú starý a dobre známy podvod, tentokrát však zneužívajú meno spoločnosti Packeta.

Online podvod_packeta
Zdroj: Policia SR / Printscreen, Vosveteit.sk

Záver roka sa niesol v duchu pokusov o podvod, kedy sa podvodníci snažili zneužiť najmä meno Slovenskej pošty. Podvodníci za týmto účelom skúšali rôzne kampane, najmä Phishing útoky prostredníctvom e-mailov, ale i SMS správ, ktorých jediným cieľom bolo vylákať z peňaženiek ľudí peniaze. Mohlo by sa zdať, že začiatkom nového roka, si dajú podvodníci aspoň niekoľko dní voľna. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že sú aj naďalej aktívnymi.

Starý známy modus operandi

Najnovšie si podvodníci zobrali na mušku ďalšiu obdobnú spoločnosť, ktorá sa venuje doručovaniu zásielok. Tentokrát ide o spoločnosť Packeta, ktorá je v našich končinách dobre známou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako upozorňuje Polícia SR prostredníctvom sociálnej siete Facebook, tak útok prebieha spôsobom, že vás osloví záujemca o kúpu tovaru a následne po tovar pošle kuriéra. Za týmto účelom pošle odkaz, aby ste vyplnili údaje. Odkaz smeruje na podvodnú stránku, ktorá pripomína kuriérsku službu Packeta. Potom, ako vyplníte údaje, vrátane informácií z platobnej karty, na ktorú má prísť i údajná platba, tak odovzdáte tieto informácie útočníkovi.

„Ide o klasické modus operandi, ktoré sa postupne týka všetkých kuriérskych spoločností, aj Slovenskej pošty. Ako predísť takýmto podvodom?

1. Najhlavnejšie pravidlo – nikdy nikomu nedávajte číslo svojej kreditnej karty. Nikdy ho nepíšte, keď vám niekto hovorí, že vďaka tomu vám hneď pošle peniaze. Tak to jednoducho nefunguje.

2. Používajte oficiálne webové stránky alebo aplikácie kuriérskych spoločností (napr. https://www.packeta.sk/). Päťkrát sa presvedčte, že ste na správnej webovej stránke. Podvodníci v jej názve mohli zmeniť jedno písmenko, pozor na tieto znaky podvodu!

3. Ak máte pochybnosti, volajte infolinky kuriérskych spoločností.“ dopĺňa polícia SR.

Stretli ste sa už s týmto typom podvodu? Akú máte skúsenosť? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre