„Pozor na cestu“: Kde túto funkciu nájdete vo vašom Androide a čo to je? Určite si ju hneď teraz aktivujte!

Aktivujte si vo vašom Androide funkciu „Pozor na cestu“, pomôže vám vyhnúť sa úrazu!

Smartfon_pozor
Zdroj: unsplash.com (CoinView App), Vosveteit.sk

Určite to poznáte, kráčate zamyslený a omylom do niekoho alebo niečoho narazíte. Ak sa nikomu nič nestane, tak nejde o veľkú vec, avšak nie vždy sa podarí vyhnúť úrazu. Takéto nehody sú pritom čoraz častejšími a to najmä v súvislosti s používaním smartfónu. Mnohokrát kráčame s hlavou ponorenou v telefóne a nepozeráme sa riadne pred seba. To je aj jeden z dôvodov, prečo by sme vám chceli dať do pozornosti zaujímavú funkciu „Pozor na cestu“.

Ako si môžete zapnúť vo vašom Androide funkciu „Pozor na cestu“?

Ako už asi tušíte, tak ide o funkciu, ktorej cieľom je, aby ste počas chôdze nenarazili do niekoho, alebo niečoho naproti vám, zatiaľ čo sa pozeráte na obrazovku smartfónu. Funkcia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Ak ju máte aktívnu, tak počas chôdze vonku, napríklad po chodníku, vás bude upozorňovať na to, aby ste zdvihli hlavu a pozreli sa, či vám niečo náhodou nestojí v ceste.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kde túto funkciu nájdete vo vašom Android smartfóne? Pravdepodobne ste na ňu ešte nenarazili a to z dôvodu, že je dobre schovanou. Nájdete ju v rámci ponuky Digitálnej rovnováhy. Ide o aplikáciu, ktorú má väčšina smartfónov dnes už predinštalovanú. Najčastejšie ju nájdete v rámci ponuky nastavení telefónu, prípadne v zozname aplikácií. Ak by ste ju však nemali dostupnú, tak ju môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Google Play cez odkaz nižšie.

Digitálna rovnováha
Digitálna rovnováha
Developer: Google LLC
Price: Free

Ako otvoríte Nastavenia smartfónu, tak vyhľadajte položku Digitálna rovnováha. Následne zrolujte ponuku k možnosti „Pozor na cestu“. Potom ju aktivujte. Odporúčame vám pri tomto nastavení aktivovať i detekciu pohybu prostredníctvom GPS.

 

Ako aktivujete túto funkciu, tak keď zariadenie zaeviduje pohyb, tak uvidíte vo vrchnej časti orazovky upozornenie, aby ste sa pozerali pred seba. Pre lepšiu ilustráciu, si môžete pozrieť nižšie video, ako funkcia funguje.

Určite vám túto funkciu odporúčame aktivovať, hoci sa môže zdať otravnou. Môže vám pomôcť vyhnúť sa úrazu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre