Poznáme európske ceny smartfónu Xiaomi Mi 11. Do peňaženky budeme siahať ešte o čosi hlbšie

Nový Xiaomi Mi 11 mieri na globálny trh už o pár dní, no jeho európske cenovky sa dozvedáme v predstihu.

Xiaomi-Mi-11-predstaveny
Zdroj: mi.com

Vlajková loď Xiaomi Mi 11 po viac ako mesiaci od oficiálneho predstavenia v Číne konečne mieri aj na európsky, ako aj iné zahraničné trhy. Oficiálne odhalenie nového vlajkonosiča od Xiaomi pre globálny trh je naplánované na 8. februára, no výrobca nám už tradične príliš veľa noviniek neodhalí. Najväčším otáznikom sú totižto iba európske cenovky, respektíve dostupnosť jednotlivých modelov v Európe, no tieto zásadné informácie sa dozvedáme už v niekoľko dňovom predstihu.

Cenovky ako u „prémioviek“

Podľa najnovších informácií zahraničného portálu 91mobiles.com príde nový Xiaomi Mi 11 na európsky trh v dvoch prevedeniach s 8 GB RAM so 128 GB, respektíve 256 GB interným úložným priestorom. Základný model Xiaomi Mi 11 s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom by sa mal v Európe predávať za 799 eur, pričom za drahší variant s 256 GB úložiskom si výrobca vypýta až 899 eur. Treba spomenúť, že na čínskom trhu je k dispozícii aj úplne vrcholný model s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom, čo je v prepočte zhruba 600 eur. Tento model však podľa všetkého na európskom trhu neuvidíme. Pri porovnaní cien s čínskymi modelmi dvoch „lacnejších“ modelov je však jasné, že tento variant by v Európe stál zhruba 1000 eur.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Blížiaca sa konferencia má priniesť viacero noviniek

Globálne predstavenie smartfónu Xiaomi Mi 11 sa bude konať už 8. februára, pričom po boku nového vlajkonosiča spoločnosť predstaví aj novú systémovú nadstavbu MIUI 12.5. Očakáva sa, že spoločne s týmito dvomi novinkami výrobca odhalí aj ďalší, zatiaľ nevidený smartfón určený práve pre globálny trh, poprípade aj viaceré doplnky a drobnú elektroniku ako slúchadlá, či inteligentné hodinky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre