SpravodajstvoWindows

Používatelia Windowsu 10 budú dostávať nové funkcie rýchlejšie. Microsoft vysvetľuje, ako to bude prebiehať

Aktuálne je nová funkcia vo vývoji, neskôr by však mala byť dostupnou pre všetkých

Používatelia operačného systému Windows 10 by mohli v dohľadnej dobe dostávať aktualizácie s novými funkciami výrazne rýchlejšie, ako je tomu v súčasnosti. Dôvodom je, že Microsoft plánuje spraviť zásadnú revíziu spôsobu, akým sú distribuované nové funkcie do systému Windows prostredníctvom služby Windows Update. Na tému upozorňuje portál Windowslatest.com.

Microsoft v nedávnej minulosti sprístupnil pre testerov balíček „Windows Feature Experience Pack“, ktorý mení spôsob distribúcie nových funkcií. Dôvodom je, že spoločnosť touto cestou chce funkcie ponúknuť ako samostatné súbory na stiahnutie, a nie len prostredníctvom veľkých aktualizácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Momentálne, ako sme vyššie písali, je však tento balíček dostupným len pre malú skupinu používateľov, ktorí ho aktívne testujú v rámci programu Windows Insider. 

Microsoft v rámci príspevku prostredníctvom sociálnej sieti Twitter ďalej prezradil (pozn. redakcie: s informáciou prišiel šéf vývojového tímu Windowsu, Brandon LeBlanc), že balík Windows Feature Experience Pack bude neskôr zahnutým aj do komerčne dostupnej verzie Windowsu 10. 

Balíček Windows Feature Experience Pack by mal byť v budúcnosti distribuovaný prostredníctvom voliteľných aktualizácií Windows 10.  Pre používateľov by to malo v praxi znamenať, že Microsoft bude môcť promptnejšie nielen uvoľňovať nové funkcie, ale aj ich prípadne odstraňovať, resp. opravovať v prípadoch, ak by spôsobovali problémy. Používatelia by tak nemuseli čakať na veľké aktualizácie softwaru, ktoré sú uvoľňované dvakrát ročne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close