APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Používate WhatsApp? V tomto roku aplikáciu čakajú viaceré zásadné zmeny

Pozrite sa, aké novinky čakajú používateľov známej platformy WhatsApp v roku 2020. Nižšie si môžete pozrieť tie najočakávanejšie zmeny.

Spomínate si na Snapchat keď zaviedol samo deštrukčné správy? Fungovali na jednoduchom princípe, odoslali ste správu a adresátovi sa po krátkom čase automaticky vymazala. Touto funkciou disponuje viacero aplikácií a platforiem, jednou z nich je OneSignal. Vráťme sa však späť k aplikácii WhatsApp, ktorá by podľa najnovších správ mala v priebehu tohto roka oficiálne získať túto populárnu funkciu. V súčasnosti táto funkcia je „schovaná“ v BETA verzii aplikácie ( od verzie v2.19.175) a umožňuje nastavenie automatické mazania správ v rozpätí 5 sekúnd až jedna hodina (pozn. redakcie: niektoré zdroje hovoria o samo deštrukčných správach  v intervaloch 1 hodina, 1 deň, 1 týždeň alebo 1 mesiac). Funkcia by mala byť dostupná ako v súkromných, tak aj v skupinových konverzáciách. To však nie je jediná novinka, na ktorej spoločnosť aktívne pracuje.

WhatsApp funkcia miznucich sprav
Via wabetainfo.com

Jednou z ďalších noviniek, na ktorú používatelia WhatsAppu netrpezlivo čakajú a zároveň by sa mala reálne aj objaviť v aplikácii, je podpora natívneho tmavého režimu. Okrem manuálneho prepínania, by mala funkcia ponúkať aj možnosť automatické prepínania, vzhľadom na aktuálny stav batérie. Posledné informácie hovoria, že táto funkcia je už na spadnutie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp tmave rozhranie
Zdroj: wabetainfo.com

Ďalšia funkcia, ktorá by mala zavítať do rozhrania aplikácie je reverzné vyhľadávanie obrázkov za účelom overenia ich autenticity. Fungovať by mala na veľmi jednoduchom princípe, po tom, ako obdržíte obrázok či fotografiu, tak používateľ bude môcť vyhľadať zdroj obrázka pomocou vyhľadávania v Google.

Ďalšou novinkou, z kategórie „menej významných“ je pridanie nových emotikonov, ktoré sa objavili v beta verzii aplikácie 2.19.366.

nove emotikony whatsapp
Zdroj: wabetainfo.com

Poslednou novinkou, z kategórie významných, je plán spoločnosti Facebook prepojiť svoje platformy, vrátane služby WhatsApp. Používatelia by mali následne mať možnosť chatovať naprieč platformami Facebook, WhatsApp a Instagram bez toho, aby museli mať vytvorené účty pre všetky služby.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close