Používate túto aplikáciu vo vašom Samsung smartfóne? Môže obsahovať chybu, aktualizujte si ju čo najskôr!

Spoločnosť Samsung má problém. Vo verzii oficiálnej aplikácie sa objavila bezpečnostná chyba, ktorá ohrozuje používateľov smartfónov.

Samsung Galaxy Note 20
Zdroj: Vosveteit.sk

Juhokórejská spoločnosť Samsung patrí medzi špičku v Android smartfónoch a je spoľahlivou voľbou pri výbere nového smartfónu. Dôkazom je aj rýchla aktualizácia zariadení, čo sme si mohli všimnúť aj pri aktualizácii na Android 13 spolu s nadstavbou One UI 5. Juhokórejský gigant sa tak o svojich používateľov dôkladne stará a snaží sa, aby mali čo najvyššie zabezpečenie a komfort. Niekedy sa však chybám nevie vyhnúť ani takáto veľká spoločnosť. Aktuálne nás totiž portál andro4all.com informuje o závažnej chybe v jednej z predinštalovaných aplikácií v Samsungoch. Ide o Galaxy Store, ktorý slúži ako alternatíva k univerzálnemu Obchodu Play od spoločnosti Google.

Samsung Galaxy Store má závažný problém

V prípade že využívate smartfón od spoločnosti Samsung, isto ste si všimli, že máte k dispozícii dva oficiálne obchody s aplikáciami. Jedným je už spomínaný Obchod Play, ktorý nájdeme v každom Android smartfóne na trhu. Druhou možnosťou je využitie Galaxy Store, teda obchodu priamo od Samsungu. A v prípade, že tento obchod s aplikáciami využívate aj vy, pravdepodobne by ste mali spozornieť. Vyzerá to totiž tak, že aj vy vo svojom Samsungu môžete mať chybnú verziu aplikácie, ktorá umožňuje útočníkom využiť bezpečnostnú dieru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
android-malware
Zdroj: gaptech

Prostredníctvom tejto chyby môžu útočníci inštalovať bez vášho povolenia do zariadení škodlivé aplikácie. To môže mať za následok napríklad únik informácií zo zariadení či poškodenie telefónov. Spoločnosť Samsung o probléme už vie, čo je samozrejme dobrou správou. Odporúča sa tak, aby ste túto aplikáciu vo svojom smartfóne čo najrýchlejšie aktualizovali, ak sa to teda týka aj vás. Opravná verzia aplikácie Galaxy Store sa skrýva pod číslom 4.5.49.8 a v prípade, že máte v zariadení staršiu verziu, mali by ste svoj obchod s aplikáciami čo najskôr aktualizovať.

Týka sa to menšieho počtu modelov

Vzhľadom k tomu, že Samsung už stihol väčšinu svojich používaných zariadení aktualizovať na Android 13, tak riziko nie je také rozsiahle. Používatelia smartfónov s Androidom 13 totiž nemajú byť v ohrození. Problémy sa môžu týkať modelov, ktoré bežia na starších verziách operačného systému, teda na Androide 12 a starších. Ak však v zariadení máte už najnovší Android 13, tak sa bezpečnostných problémov nemusíte obávať.

Samsung Galaxy Z Flip 4
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikáciu Galaxy Store vo vašom Samsung smartfóne si môžete aktualizovať priamo v aplikácii, kedy v menu aplikácie zvolíte nastavenia. Následne sa pozriete na informácie o Galaxy Store a skontrolujete aktualizácie. Aplikáciu by ste si tak mali aktualizovať na čo najnovšiu verziu. Vyhnete sa tak budúcim problémom so svojím smartfónom, ktoré by sa mohli vyskytnúť.

Používate smartfón od spoločnosti Samsung? A aktualizovali ste si ho už na Android 13 alebo využívate staršiu verziu systému? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre