APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Používate Messenger od Facebooku? Viete o tom, že okrem mobilnej aplikácie ponúka aj desktopovú? Určite ju vyskúšajte!

Vyskúšajte si Messenger aplikáciu pre desktop.

Väčšinou, keď sa hovorí o četovacích aplikáciách, tak sa hovorí najmä o WhatsAppe, Telegrame, či aplikácii Signal a to aj napriek tomu, že väčšina z nás aktívne používa Messenger od Facebooku. Aplikácii sa dostáva  menej pozornosti pravdepodobne preto, že nepodporuje žiadanú funkciu end-to-end šifrovania. To by sa však malo v budúcnosti zmeniť. Ale aj napriek absencii šifrovania správ, Messenger ponúka viacero populárnych funkcií, ako aj iné četovacie platformy. Napríklad funkciu miznúcich správ, možnosť videohovorov a podobne. Samozrejme, tam sa to nekončí.

Počítačová verzia aplikácia Messenger

Jednou z ďalších žiadaných funkcií zo strany používateľov, je možnosť komunikácie prostredníctvom počítača. Je pravdou, že Messenger dnes umožňuje posielanie správ prostredníctvom webového rozhrania sociálnej siete Facebook, ale v tomto prípade nejde vždy o najefektívnejší spôsob komunikácie. To je aj dôvod, prečo by sme vám radi dali do pozornosti aplikáciu Messenger. Tu môžete stiahnuť, buď prostredníctvom obchodu Microsoft Store, alebo prostredníctvom oficiálnej stránky Facebooku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Messenger
Messenger
Developer: Meta
Price: Free

Aplikácia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Potom, ako ju stiahnete a spustíte, tak vás vyzve k prihláseniu sa. Samotné prihlásenie trvá niekoľko sekúnd. Aplikáciu si okrem iného môžete pripnúť aj do panelu úloh, aby ste mali k vašim konverzáciám prístup viac menej z každej obrazovky vášho zariadenia. Nechýba samozrejme ani funkcia upozornenia na nové správy.

Messenger pre desktop
Zdroj: Vosveteit

Aplikácia okrem iného ponúka aj možnosť zmeny farebnosti rozhrania, rovnako, ako je tomu aj v prípade mobilnej verzie aplikácie. Urobiť tak môžete prostredníctvom kliknutia na svoj profil a následného zvolenia možnosti Preferencie. Potom v rámci ponuky nastavení uvidíte možnosť Vzhľad, kde budete môcť zvoliť jednu z predvolených farebných schém.

Messenger_desktopova aplikacia tmave rozhranie
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Čo sa týka funkcií ako takých, tak vo veľkej miere kopírujú mobilnú verziu aplikácie s tým rozdielom, že v prípade desktopovej aplikácie môžete využívať četové funkcie aj v situáciách, kedy nemáte výslovne otvorenú stránku Facebooku.

Pevne veríme, že tip na počítačovú verziu aplikácie vás potešil.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close