Potrebujete rýchlo spočítať nejaké veci? Táto aplikácia vám potom nemôže chýbať v smartfóne!

Pomocou aplikácie CountThings from Photos môžete sčítať objekty na fotografii.

Pocitanie objektov z fotografie_android aplikacia
Zdroj: CountThings

Bezpochyby ste sa už ocitli v situáciách, kedy ste potrebovali niečo rýchlo spočítať pričom ste si uvedomili, aké to je únavné a zdĺhavé pri väčšom počte objektov. Zatiaľ čo desať, či dvadsať objektov  zrátate viac menej v priebehu pár sekúnd, tak ak musíte zrátať niekoľko desiatok, či stoviek objektov a viac, tak to môže zabrať výrazne viac času. Práve na tento problém reaguje zaujímavá aplikácia CountThings from Photos.

Spočítajte objekty z fotografií v priebehu pár sekúnd

Aplikácia CountThings from Photos je dostupnou v obchode Google Play zadarmo. Zároveň však musíme povedať, že dostupnou zadarmo je len po obmedzený čas niekoľkých dní. Ako už z jej názvu plynie, tak slúži najmä na spočítanie objektov z fotografií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Fungovanie aplikácie je veľmi jednoduché. Potom, ako ju nainštalujete do svojho smartfónu, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie. V rámci ponuky je potrebné vyhľadať typ objektov, ktoré chcete sčítať. V našom prípade sme zvolili mince. V ponuke typov objektov ich nájdete však desiatky. Následne vás systém vyzve k nahraniu fotografie, prípadne k vytvoreniu novej snímky. V našom prípade sme vytvorili novú snímku s rozsypanými mincami.

Následne, ako potvrdíte sčítanie objektov na fotografii, tak vám ich systém v priebehu niekoľkých sekúnd spočíta. Ako môžete vidieť nižšie, tak na fotografii, ktorú sme spravili, sme mali celkovo 14 mincí. Okrem iného, ako môžete vidieť, tak každý objekt, ktorý bol sčítaným, je aj označený. Vďaka tomu viete prípadne identifikovať objekty, ktoré algoritmus nebol schopným sčítať. Samotný výsledok môžete okrem iného uložiť pomocou tlačidla Save. Nájdete ho následne v galérii vášho smartfónu.

scitanie objektov z fotografie_4
Zdroj: Vosveteit

V každom prípade, práca s CountThings je dosť prekvapujúca pre svoju jednoduchosť a hlavne preto, ako dobre počíta, od nepravidelných kruhov po skrutky a ďalšie prvky, ktoré je niekedy ťažké spočítať ručne. Určite aplikáciu neprehliadnite, stojí za pozornosť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre