Potrebujete mať pripomienku na očiach, aby ste na ňu nezabudli? Takto ju pripnete do notifikačnej lišty!

Máte problém s tým, že sa vám dôležité pripomienky ľahko stratia v notifikačnej lište? Alebo potrebujete mať dačo na očiach, aby ste na to nezabudli? Potom určite vyskúšajte túto aplikáciu.

notepin aplikacia_uvodny
Zdroj: Vosveteit.sk

Smartfón dnes používame na všeličo možné. Slúži ako náš asistent, ktorý si za nás pamätá všetko. Často ale rôzne informácie potrebujeme pripomenúť. Na to používame Kalendár, ktorý je vo väčšine Android smartfónov z dielne Googlu. Aj keď o jeho všestrannosti niet pochýb, tak intenzita upozornenia by mohla byť lepšia. Pripomienky sa ľahko stratia v notifikačnej lište a pri pravidelnom upratovaní ich viete veľmi jednoducho zmazať. To by sa rozhodne diať nemalo, pretože tak vieme zabudnúť na rôzne dôležité udalosti. Preto si dnes ukážeme aplikáciu, s ktorou už nikdy na nič nezabudnete.

Notepin

Aplikácia má jednoduchý názov notepin a keď si toto slovo rozložíte, tak vám vyjde, že ide o pripnuté poznámky či pripomienky. Pripnuté budú vo vašej notifikačnej lište a vy ich rozhodne omylom nevymažete. Sú tam totiž prilepené dovtedy, kým ich manuálne nezrušíte, podobne ako napríklad systémové aktualizácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

notepin - Notes in notificatio
notepin - Notes in notificatio

Po nainštalovaní aplikácie na vás čaká mimoriadne jednoduché prostredie, ktoré zvládne ovládať fakt každý. Na domovskej obrazovke sa vám taktiež budú zobrazovať všetky pripomienky, ktoré si zapíšete. Novú pripomienky vytvoríte kliknutím na tlačidlo + v spodnej časti obrazovky.

notepin pridanie poznámky 1
Zdroj: vosveteit.sk

To vám otvorí okno, v ktorom viete vypísať nadpis a aj telo samotnej pripomienky. Podľa farebnej škály si viete vybrať dôležitosť pripomienky, ktorá vám vie neskôr pomôcť pri triedení pripomienok v notifikačnej lište. Kliknutím na ikonu Pinned viete taktiež vypnúť trvalé zobrazenie pripomienky v notifikačnej lište, no vtedy sa vlastne stráca pointa celej aplikácie.

notepin pridanie poznámky 2
Zdroj: vosveteit.sk

Po vytvorení pripomienky sa vám zobrazí v notifikačnej lište a taktiež na uzamknutej obrazovke s farebným zafarbením, ktoré ste si vybrali.

notepin notifikácia
Zdroj: vosveteit.sk

Zároveň si ich viete prehľadne pozrieť aj na domovskej obrazovke aplikácie, kde sú taktiež zafarbené podľa vášho výberu.

notepin domov
Zdroj: vosveteit.sk

V spodnom menu sa prekliknite do nastavení (ozubené koliesko), kde si v sekcii Sort Notes By viete vybrať to, podľa čoho sa vám pripomienky zoradia. Vie tomu byť podľa dôležitosti (farba pripomienky), alebo podľa toho, ktorá pripomienky bola pridaná ako posledná. Taktiež tu viete vymazať všetky pripomienky alebo ich všetky odopnúť z notifikačnej lišty.

notepin nastavenia
Zdroj: vosveteit.sk

Aplikácia už okrem toho neponúka nič iné, no menej je niekedy viac a v tomto prípade to platí perfektne. Ak teda máte problém s tým, že sa vám v notifikačnej lište strácajú pripomienky, alebo by ste si chceli vložiť do notifikačnej lišty poznámky, aby ste na ňu nezabudli, tak táto aplikácia je pre vás ako stvorená. Záverom nám dovoľte uviesť, že aby aplikácia riadne fungovala a nevypínala sa časom, tak by ste jej mali vypnúť obmedzenia batérie a zároveň spustiť automatické zapínanie pri spúšťaní smartfónu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre