Spravodajstvo

Populárny prehliadač Brave vo vybraných regiónoch nahrádza vyhľadávač Google vlastným riešením

Internetový prehliadač Brave nahrádza vo vybraných regiónoch vyhľadávač Google vlastným riešením. U nás je zatiaľ dostupný v BETA berzii.

Internetový prehliadač Brave, ktorý sa častokrát pasuje do role najsúkromnejšie prehliadača, ktorý dbá na súkromie používateľov, dlhú dobu využíval vyhľadávač Google. Na tému upozorňuje portál TheVerge.com.

Internetový prehliadač Brave najnovšie oznámil, že začal s nahrádzaním vyhľadávača Google svojim vlastným riešením. Aktuálne mení prednastavený vyhľadávač Google za svoje riešenie naprieč USA, Veľkou Britániou, Kanadou, Francúzskom, ale i Nemeckom. V týchto regiónoch pocítia zmenu používatelia medzi prvými. Dostupné je na tejto adrese (search.brave.com).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Alternatívny vyhľadávač si môžete zapnúť aj u nás, ale len v BETA verzii

Druhým dychom však treba dodať, že v prípade, ak by ste mali záujem vyskúšať si alternatívu k Google vyhľadávaču v prehliadači Brave, tak prostredníctvom nastavení, môžete zmeniť predvolený vyhľadávač za riešenie spoločnosti. Urobiť tak môžete potom, ako si otvoríte Nastavenia prehliadača Brave a zvolíte možnosť Search Engine. Medzi ponúkanými možnosťami, nájdete aj vyhľadávač Brave.  Treba však dodať, že v tomto prípade ide stále len o BETA verziu vyhľadávača.

Brave zmena vyhladavaca z Google na Brave
Zdroj: Vosveteit.sk

Zo strany prevádzkovateľa prehliadača Brave ide o odvážny krok, prostredníctvom ktorého „zoficiálňuje“ BETA verziu vyhľadávača vo vybraných regiónoch, ktorý spoločnosť sprístupnila pre prvých BETA testerov ešte v júni tohto roka.  Zakladateľ spoločnosti Brave hovorí, že aktuálne prostredníctvom ich riešenia na mesačnej báze obslúžia približne 80 miliónov dopytov vyhľadávania. Len pre porovnanie, Google v priebehu roku 2019, v priemere vybavil 3,5-miliardy dopytov v priebehu jedného dňa.

„Ako vieme zo skúseností v mnohých prehliadačoch, predvolené nastavenie je rozhodujúce pre prijatie a Brave Search dosiahlo kvalitu a nevyhnutné množstvo používateľov, ktoré je potrebné na to, aby sa stal našou predvolenou možnosťou vyhľadávania a aby našim používateľom ponúklo bezproblémovú online skúsenosť so zameraním na súkromie v predvolenom nastavení. “, uviedol vo vyhlásení spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Brave Brendan Eich. Dodal, že jeho vyhľadávací nástroj teraz spracováva „takmer 80 miliónov dopytov mesačne“.

Vyhladavac Brave_vysledky vyhladavania
Zdroj: Vosveteit.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close