TRUTH Social: Donald Trump spúšťa registráciu do vlastnej sociálnej siete. Chce konkurovať Facebooku, ale i Twitteru

Donald Trump spúšťa registráciu do novej sociálnej siete truthsocial.com, ktorá má ambíciu konkurovať Facebooku a Twitteru. Má ísť o sociálnu sieť, kde nebude potláčaná sloboda prejavu.

Donald Trump americky prezident
Zdroj: Flickt.com (Gage Skidmore) (CC BY-SA 2.0)

Ešte pred voľbami amerického prezidenta koncom minulého roka, Donald Trump bol viacerými sociálnymi sieťami penalizovaný z dôvodu, že porušoval podmienky používania služby. Konkrétne mu bolo vyčítané, že šíril polopravdy a podnecoval násilie. Napríklad, sociálna sieť Twitter mu vymazala hneď niekoľko statusov s odvolaním sa na porušovanie podmienok používania platformy.

Americký prezident, Donald Trump sa vyjadril, že ide o potláčanie slobody slova a demokracie. Neskôr sme mohli byť svedkami viacerých vyjadrení, dnes už bývalého amerického prezidenta, že vytvorí vlastnú platformu, ktorá nebude potláčať slobodu slova. Ako upozorňuje portál bbc.com, tak Donald Trump nehovoril len do vetra a spustenie sociálnej siete, je už predo dvermi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Žijeme vo svete, v ktorom má Taliban obrovské zastúpenie na Twitteri, ale váš obľúbený americký prezident bol umlčaný,“ napísal Trump. „Každý sa ma pýta, prečo sa niekto nepostaví proti Big Tech? No, čoskoro sa postavíme!“ pridal.

Donald Trump spúšťa registráciu do sociálnej siete truthsocial.com

Nová sociálna sieť, ktorú Donald Trump spúšťa, je dostupná na webovej adrese truthsocial.com. Potom, ako otvoríte stránku, tak na vás vyskočí krátke moto stránky, ktoré hovorí, ze ide o americkú platformu, ktorá podporuje otvorenú, bezplatnú a úprimnú globálnu konverzácie bez politickej ideológie.

truth social_socialna siet donalda trumpa
Zdroj: Vosveteit.sk/Printscreen

Ak by ste sa však chceli registrovať do sociálnej siete už dnes, tak vás budeme musieť sklamať. Aktuálne to nie je možné. Na stránke môžete však požiadať o prednostný prístup. Ako píše BBC, tak celoplošne zavedenie platformy sa očakáva v priebehu prvého kvartálu nasledujúceho roka.

Hoci ambícia bývalého amerického prezidenta je konkurovať sociálnym sieťam ako Twitter, či Facebook, tak mnoho odborníkov je skeptických v tom, že sa to Trumpovi podarí. Dôvodom je, že sa obávajú, že sociálna sieť bude spolitizovanou a nie „demokratickou“, ako hlási Donald Trump. Rovnako si myslia, že to nebude „biznis“ plný nápadov, ako je to v prípade konkurenčných portálov. V závere dodávajú, že motiváciou Donalda Trumpa je skôr vziať si späť svoj hlasný „megafón“.

Tak či onak, dnes je ešte predčasné hovoriť, či uspeje, alebo nie. To ukáže až čas. Čo na to hovoríte vy, ide o správny krok bývalého amerického prezidenta, či nie?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre