APLIKÁCIE A HRYWindows

Pomocou aplikácie PC Manager od Microsoftu môžete zrýchliť svoj pomalý počítač!

Microsoft vydal program s názvom PC Manager, ktorý je mimoriadne šikovným pomocníkov v správe súborov, aktualizácií ale aj v bezpečnosti.

V počítači sa nachádza množstvo súborov a vykonáva sa veľa úkonov, o ktorých väčšinou nemáme úplný prehľad. Žiadny systém ale nie je dokonalý a preto je občas potrebné vykonať niečo manuálne. Počítač totiž veľmi rýchlo vedia zahltiť súbory, ktoré sú nepotrebné a nielenže iba zaberajú miesto, ale zároveň aj spomaľujú chod celého počítača. Pod palcom je vhodné mať aj to, aké aplikácie máme spustené, či výsledky antivírusovej kontroly. Všetko toto obsiahol Microsoft do veľmi šikovného programu, ktorý si dnes ukážeme.

Microsoft PC Manager

Už z názvu vyplýva, že ide o manažéra, ktorý by sa nám mal postarať o celý počítač. Celý program je zatiaľ vo verejnej beta verzii, no napriek tomu funguje slušne a v redakcii sme nezaznamenali žiadne pády alebo veľké chyby. Microsoft PC Manager si viete stiahnuť z tohto odkazu (stránky sa netreba báť, stačí si ju preložiť vstavaným prekladačom, prípadne kliknúť na veľké modré tlačidlo). Oficiálna stránka je totiž zatiaľ dostupná iba v čínštine, no bezpochyby za chvíľu môžeme očakávať stránky aj v iných jazykoch. Samotná aplikácia je ale dostupná v anglickom jazyku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
pc manager stiahnutie
Zdroj: vosveteit.sk

Po nainštalovaní na vás vyskočí menšie okno, v ktorom viete prehľadne pristupovať k jednotlivým sekciám tohto manažéra. Pozornosť púta najmä tlačidlo Boost, ktoré za pár sekúnd vymaže všetky dočasné súbory, ktoré už nie sú potrebné. Ako môžete vidieť na obrázku, tak tieto súbory vedia zabrať aj niekoľko gigabajtov úložného priestoru.

pc manager 1
Zdroj: vosveteit.sk

Sekcia Health check okrem potencionálnych hrozieb vypíše jednotlivé súbory, ktoré už nie sú potrebné a viete ich vymazať. Zároveň vám vypíše to, aké aplikácie sa spúšťajú automaticky so zapnutím počítača. Toto automatické zapnutie viete deaktivovať.

pc manager 2
Zdroj: vosveteit.sk

V sekcii Storage Manager sa viete ponoriť do čistenia súborov na jednotlivých diskoch. Program vám vie napríklad zobraziť súbory, ktoré zaberajú najviac miesta, prípadne vám ukáže zoznam nainštalovaných programov. Niektoré veci viete spravovať priamo z prostredia aplikácie, no niekedy vás aplikácia iba presmeruje ku konkrétnemu nastaveniu.

pc manager 3
Zdroj: vosveteit.sk

Process management je akási zmenšená verzia správcu úloh. Táto sekcia vám ukáže všetky spustené procesy, ktoré sú spustené vami a nie systémom ( v správcovi úloh sú vždy na vrchu zoznamu). Tieto procesy viete odtiaľto jednoducho vypnúť kliknutím na tlačidlo End. Ak sa vám zdá váš správca úloh komplikovaný, tak toto je riešenie pre vás.

pc manager 4
Zdroj: vosveteit.sk

Myslelo sa aj na ochranu

V spodnej časti okna programu sa viete prekliknúť aj do časti Security. Tu viete vykonať rýchly sken systému, ale taktiež si tu viete skontrolovať aj aktualizácie operačného systému. Šikovná je taktiež sekcia Browser Protection, kde si okrem iného viete rýchlo nastaviť predvolený prehliadač. Táto možnosť je ináč v systéme Windows celkom dobre skrytá.

pc manager 5
Zdroj: vosveteit.sk

Program Microsoft PC Manager je podľa nás mimoriadne šikovným asistentom, ktorý pokrýva množstvo úkonov, ktoré sú ináč v operačnom systéme skryté. Kompatibilný je s operačným systémom Windows 10Windows 11.

Zároveň je vidieť aj priestor pre množstvo ďalších užitočných funkcií a preto vám tento PC Manager vrelo odporúčame.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close