APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Pomocou aplikácie Google Earth si môžete už pozrieť aj hviezdy, ktoré obklopujú Zem

Posledná aktualizácia aplikácie Google Earth priniesla možnosť oddialenia našej planéty, ktorá je zobrazená spolu s hviezdami na okolo nás.

Spoločnosť Google v nedávnej minulosti aktualizovala aplikáciu Google Earth. Zatiaľ čo doposiaľ pri oddialení našej planéty ste mohli vidieť veľkú „modrú“ škvrnu na čiernom pozadí, tak po novom uvidíte hviezdy obkolesujúce našu Zem. Inými slovami, používatelia aplikácie môžu nahliadnuť do hviezdnej oblohy priamo z rozhrania smartfónu.

Funguje to na veľmi jednoduchom princípe, pomocou pohybu dvoch prstov k sebe vzdialite pohľad na našu planétu. Následne pomocou pohybu do strán po planéte si môžete pozrieť hviezdy, ktoré nás obkolesujú. Môžete si tak pozrieť rôzne súhvezdia a hviezdy, ktoré boli zachytené pomocou Európskeho južného observatória.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zatiaľ však aplikácia neumožňuje kliknutie na jednotlivé hviezdy, aby ste získali o nich viac informácií, ale pevne veríme, že túto funkciu Google už čoskoro zavedie do rozhrania aplikácie. Len pre zaujímavosť, v rozhraní webového prehliadača môžete v Google Earth dokonca cestovať z jednej planéty na druhú. Aplikáciu pre smartfóny s operačným systémom Android si môžete stiahnuť z obchodu Google Play prostredníctvom odkazu nižšie.

Google Earth
Google Earth
Developer: Google LLC
Price: Free

Okrem vyššie popísanej funkcie prezerania hviezd, ktoré obkolesujú našu Zem, aplikácia ponúka aj dodatočné funkcionality. Napríklad populárnu funkciu „Street View“ či zaujímavú možnosť prezerania si dychberúcich fotografií z rôznych odľahlých častí Zeme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close