Pojem šofér a šoférovanie v budúcnosti stratí na významne. Volvo predstavilo svoji víziu ako bude vyzerať budúcnosť automobilov

Volvo 360c
Zdroj: Youtube (Volvo 360c)

Keď sa povie šofér či šoférovanie tak mnohých z nás napadne človek sediaci za volantom, ktorý ovláda auto. Volvo však vidí budúcnosť úplne inak. Spoločnosť ukázala svoj koncept automobilu 360c, ktorý sa radí do kategórie plne autonómnych automobilov. Pričom tento koncept išiel ešte o niečo ďalej ako poznáme autonómne automobily dnes.

Volvo 360c je plne autonómne auto, v ktorom by ste márne hľadali volant. Ten tam totiž nie je. Auto je navrhnuté tak, že o šoférovanie sa v plnej miere stará AI.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vďaka odstráneniu volantu a príslušných ovládacích prvkov tak vznikol dodatočný priestor, ktorý možno využiť úplne za iným účelom. Volvo hovorí o modulárnom usporiadaní priestoru, ktorý bude možné využiť napríklad za účelom oddychu, mobilnej kancelárie či dokonca spálne.

Cieľom spoločnosti je odstrániť neproduktívny čas za niečo „viac“ užitočné.

„Ľudia, ktorí sa menej spoliehajú na blízkosť miest, sú len jedným príkladom vplyvu odstránenia záťaže na neproduktívny čas cestovania,… 360c je životaschopná pre ľudí, ktorí žijú na väčších vzdialenostiach od preplnených miest a chcú využiť svoj čas oveľa príjemnejším a účinnejším spôsobom. „, hovorí Levenstam.

Dnes, takáto predstava cestovania sa môže zdať ako vzdialená budúcnosť, avšak to sa niekoľko rokov dozadu zdali aj autonómne autá, ktoré už môžeme denno denne stretnúť vo zvýšenej miere na našich cestách.

Ako sa stotožňujete s takýmto konceptom cestovania?

Zdroj: TheVerge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre