Počúvajte hudbu zadarmo, legálne a offline vo Vašom zariadení.

Väčšina z Vás určite svoj smartfón využíva aj inak, ako na telefonovanie a posielanie SMS správ. Medzi najčastejšie využívané funkcie mobilných telefónov rozhodne patrí prehrávanie hudby. Okrem klasického prehrávania súborov, ktoré si do zariadenia fyzicky stiahneme existujú dnes pre Windows phone viaceré ďalšie možnosti, ako napríklad streamovacie služby Spotify, Deezer či Youradio. Ďalšou možnosťou je využiť klasické FM rádio. My Vám však dnes chceme ukázať funkciu, ktorá je súčasťou moderných smartfónov už naozaj dlhý čas, no len veľmi málo používateľov ju pozná, a ešte menej aj reálne využívaPodcasty.

(c) Neowin.net
(c) Neowin.net

Nie je to síce služba primárne určená na prehrávanie hudby, ale veľmi dobre sa na tento účel dá využiť. No najskôr by sme Vám radi napísali o tejto službe trocha viac. Presnú definíciu nájdete na tomto odkaze, no pre zjednodušenie sa jedná o zvukové záznamy, ktoré autor umiestni na internet, odkiaľ si ich stiahneme pomocou aplikácie na prehrávanie podcastov. Najčastejšie sa takto umiestňujú rozhlasové relácie, či rôzne audio denníky a blogy. Vytvárajú si ich jednotlivé rádiostanice, alebo aj jednotliví užívatelia. Dalo by sa to prirovnať k čítačke RSS správ. Do RSS čítačky si umiestnite kanály, ktoré Vás zaujímajú, a čítačka Vám pravidelne sťahuje z Vami vybraných kanálov aktualizácie v podobe správ, článkov atď… Podcasting funguje rovnako, ibaže namiesto textu si sťahujete audio, alebo aj video súbory.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A ako sa dá táto služba využiť k prehrávaniu hudby? Mnoho hudobníkov si vytvára vlastné hudobné show, ktoré  umiestňujú v podobe podcastov na internet. Tie si môžete stiahnuť, a prehrávať si ich offline aj bez pripojenia na internet. Stačí len nájsť podcasty od Vašich obľúbených interprétov, alebo hudobné štýly, ktoré Vás zaujímajú, nastaviť si ich odber v aplikácií Podcasty, a na cestách si ich obsah jednoducho prehrať.

Na vyhľadanie môžete použiť priamo vyhľadávač v aplikácií Podcasty, ktorá je súčasťou systému Windows phone prípadne využiť niektorý z vyhľadávačov podcastov na internete.

Medzi najznámejšie Slovenské podcasty patria rozhodne tie od RTVS, najmä relácie Rádia_FM.

Ak túto službu využívate, alebo na základe nášho stručného predstavenia začnete, budeme radi, keď sa s nami podelíte o Vaše obľúbené kanály, prípadne o Vaše skúsenosti s touto skvelou službou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre