SpravodajstvoXiaomi

Poco začína s distribúciou MIUI 13: Tento model má aktualizáciu k dispozícii, ďalšie budú nasledovať

MIUI 13 pre Poco prichádza do prvého smartfónu a nejde o nič iné ako populárny Poco F3. V blízkej dobe príde aktualizácia i do ďalších modelov

Len včera sme boli svedkami predstavenia nových smartfónov od spoločnosti Poco, ktorá si čoraz viac razí svoju nezávislú cestu od Xiaomi. Predstavovanie spojené s veľtrhom Mobile World Congress nám ukázalo modely s označením Poco X4 Pro 5G a Poco M4 Pro 4G. Tieto modely veľmi agresívne útočia na konkurenciu, pretože ich cena je naozaj lákavá. Okrem týchto smartfónov sme však mohli vidieť, ako nám spoločnosť ukázala nadstavbu MIUI 13 pre Poco. V skutočnosti ide o kópiu nadstavby MIUI 13 od Xiaomi, no Poco si ju samo upravuje a prináša navyše napríklad ponuku aplikácií vo svojom launcheri. Len deň po predstavení nás komunita Xiaomiui informuje, že Poco už s distribúciou novej nadstavby začalo. A prvým smartfónom, ktoré aktualizáciu získa, bude populárny Poco F3.

Poco F3 získava aktualizáciu na MIUI 13 pre Poco

Nikoho neprekvapí keď vám povieme, že Poco sa rozhodlo aktualizovať na novú verziu nadstavby práve Poco F3 ako prvý smartfón. Ide o najvyspelejší model spoločnosti, ktorý poháňa čipset Snapdragon 870 a ide o veľmi výkonný model za skvelé peniaze. Aktualizácia na verziu MIUI 13 pre Poco prichádza do modelu pod označením V13.0.3.0.SKHEUXM a ide teda o aktualizáciu určenú pre európsku verziu nadstavby označenú písmenkami EU. Majitelia smartfónov s globálnou (MI) nadstavbou budú musieť teda ešte chvíľu počkať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktualizácia pre smartfón s označením Poco F3 má veľkosť 3.2GB a prináša so sebou i Android 12. Čo sa týka Androidu, model získa bezpečnostnú záplatu určenú pre február 2022. V súčasnosti je aktualizácia namierená najmä na používateľov, ktorí sa účastnia v testovacom Mi Pilot programe. Ak však všetko pôjde ako má a vo verzii sa nenájdu žiadne problémy, tak v priebehu nasledujúcich dní či týždňov by aktualizácia mala pristáť i vo vašom smartfóne.

V blízkej dobe ju získajú i ďalšie modely

Čo sa týka aktualizácie na nadstavbu MIUI 13 pre Poco, spustiť by sa mala práve dnešným dňom. Prví používatelia už môžu novú verziu systému skúšať, pričom dôkazom je model Poco F3. Zároveň však musíme spomenúť, že včera predstavené smartfóny s označením Poco X4 Pro 5G a Poco M4 Pro 4G prichádzajú s Androidom 12 i MIUI 13 pre Poco. Tieto smartfóny prichádzajú do predaja už zajtra, 2.3.2022. Ak si teda chcete nové smartfóny zakúpiť a vyskúšať si tak novú nadstavbu medzi prvými, vaša príležitosť sa už blíži.

Ďalej očakávame, že Poco aktualizuje i ďalšie modely na najnovšiu verziu nadstavby. Postupnosť zatiaľ nepoznáme, no vzhľadom k typickému aktualizačnému rozvrhu spoločnosti očakávame, že najbližšie príde najnovšia verzia systému do modelov ako je Poco X3 Pro či Poco F2 Pro. O aktualizácii ďalších smartfónov vás samozrejme budeme informovať a ak vlastníte model od spoločnosti Poco, budete ju môcť očakávať už v nasledujúcich týždňoch.

Máte doma model od spoločnosti Poco? A na akú novinku z MIUI 13 pre Poco sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close