Porovnanie produktovSpravodajstvoXiaomi

Poco X4 Pro 5G vs. Poco X3 Pro: Je novšia generácia modelu skutočne lepšia? Vyplatí sa jej kúpa?

Poco X4 Pro 5G ukázal úctyhodnú výbavu, ktorá oslovila mnoho fanúšikov. Je však lepší ako minuloročný Poco X3 Pro? Veľké zmeny neprináša.

Len pred týždňom nám spoločnosť Poco počas veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone predstavila nové modely v zložení Poco X4 Pro 5G a Poco M4 Pro 4G. Našu pozornosť si však získal prvý menovaný model, nakoľko ide o nástupcu populárneho a lacného Poco X3 Pro z minulého roku. Ide však skutočne o pravého nástupcu? A polepšíme si, ak by sme si tento model zvolili ako náhradu staršieho Poco X3 Pro? Na odpoveď sa pozrieme teraz spoločne, pretože vôbec nemusí byť taká jasná, ako si myslíme. Novšia generácia modelu totiž vôbec nemá nič spoločné so starším zariadením.

Výhody modelu Poco X4 Pro 5G

Novšia generácia smartfónu v podobe Poco X4 Pro 5G so sebou prináša svoje výhody. Jednou z nich je možnosť pripojenia sa k 5G sieti vďaka čipsetu Snapdragon 695. Takéto pripojenie sme u predchádzajúceho modelu vidieť nemohli, čo bola v čase rozširujúcej sa 5G siete veľká škoda. Teraz sa nám však už naskytuje možnosť k pripojenia sa do najnovšej generácii sietí, čo isto oceníme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vylepšením u nového modelu Poco X4 Pro 5G si prešiel i displej. Starší Poco X3 Pro síce využíval displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou, no stále šlo len o IPS LCD panel. Tohtoročná verzia smartfónu však siahla po lepšom AMOLED displeji, ktorý je síce o niečo drahší, no prináša hneď niekoľko výhod. Je úspornejší pre batériu, má kvalitnejšie zobrazovanie a môžeme pri ňom využívať funkciu Always-on displeja. Bonusom nového modelu je i hlavný 108mpx snímač kamery, ktorý nahradil pôvodný 48mpx snímač. Za spomenutie stojí i 67W nabíjanie, pričom u staršieho Poco X3 Pro šlo len o 33W nabíjanie avšak pre väčšiu kapacitu batérie.

V mnohých veciach stále vyniká starší Poco X3 Pro

I keď šlo o 4G model, stále to bol pôvodný model spoločnosti Poco, čo sa o novom Poco X4 Pro 5G povedať nemá. Ide totiž o premenovaný Redmi Note 11 Pro 5G, čo sa na výbave výrazne podpísalo. Vzhľadom k tomu má starší model stále v niečom navrch, čo je viditeľné i v čipsete. Tento smartfón využíva Snapdragon 860, ktorý je stále o dosť výkonnejší, ako Snapdragon 695 v novšej verzii smartfónu. Poco v prípade staršieho modelu síce využilo IPS LCD displej, no bol chránený lepšou ochranou, ktorou je v tomto prípade Corning Gorilla Glass 6. Novšia verzia v podobe Poco X4 Pro 5G získala „len“ Corning Gorilla Glass 5.

Z nejakého dôvodu má staršia verzia i rýchlejšie úložisko v podobe UFS 3.1, pričom nový X4 Pro 5G využíva pomalšie UFS 2.2. A i keď je hlavný snímač kamery lepší u nového modelu, minuloročný model si vyslúžil kvalitnejšiu selfie kameru. Vyššie sme však spomínali i vyššiu kapacitu batérie u Poco X3 Pro. Starší model získal až 5160mAh batériu, tohtoročná verzia klesla na stále úctyhodných 5000mAh. A i keď sa môže zdať, že novší model je predsa len lepší, staršia verzia smartfónu stále ponúka mnoho skvelých vychytávok a je len na vás, ktorú verziu smartfónu si zvolíte. V konečnom dôsledku každý môže mať iné priority a niekomu môže vyhovovať novší Poco X4 Pro 5G, iný zasa uprednostní svižnejší výkon a siahne po Poco X3 Pro.

Ktorý model je atraktívnejší pre vás? A kúpili by ste si jeden z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close