Spravodajstvo

Po škandáli s kontroverzným testovaním výkonnú zariadení Huawei spoločnosť spístupní používateľom „výkonnostný mód“

Počas včerajšieho dňa sa začala šíriť internetom správa o tom, že spoločnosť Huawei v rámci benchmarkových testov 3DMark používala, špeciálny mód s vysokým výkonným.

“Po otestovaní zariadení v našom laboratóriu a potvrdení, že porušujú naše pravidlá, sme sa rozhodli vyradiť dotknuté modely a odstrániť ich z nášho výkonnostného rebríčka, “ uviedla spoločnosť UL vo svojom vyhlásení (pozn. redakcie: jedná sa o modely Huawei P20, P20 Pro, Nova 3 a Honor Play).

Najnovšie Huawei ako reakciu na tieto správy, ktoré vrhajú nie to najlepšie svetlo na spoločnosť sa rozhodla sprístupniť používateľom spomínaný výkonnostný mód.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sprístupnený mód  optimalizuje výkon zariadenia tak, že budú rýchlejšie, ale vyžiada si to daň v podobe vyššej spotreby.

Odhliadnuc od toho, že spomínané smartfóny ponúkajú dostatok výkonnú na každodennú prácu so zariadením, tak špeciálny mód, ktorý zvyšuje výkon vytvorila spoločnosť pravdepodobne za účelom oslovenia potencionálnych zákazníkov, ktorým záleží na benchmarkových výsledkoch (napr. hráči hier).

Mimochodom, podobné fopá sa podarilo spoločnosti vytvoriť aj pri predstavení zariadenia Huawei Nova 3 kedy vyzdvihovala selfie fotografie vytvorené samotným zariadením, avšak na konci dňa sa zistili, že boli vytvorené zrkadlovkou.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close