Po Microsofte a Samsungu ďalší veľký hráč chce ohybný displej. Objavil sa patent od Apple, ktorý naznačuje práce na obdobnom zariadení

Zdroj: Youtube

Ohybný displej, tak to je najnovšia méta tých najväčších spoločností na svete ako sú Microsoft, Samsung a najnovšie aj Apple. Otázkou tak nie je „či“, ale „kto a kedy“.

Hoci Microsoft zanevrel na Windows 10 Mobile tak sa už dlhšiu dobú hovorí o Surface Phone zariadení, ktoré by mohlo prísť s ohybným displejom. V spojitosti s ním sa hovorí o operačnom systéme „Andromeda“, ktorého jadro bude tvoriť Windows 10 poháňaný ARM procesormi, ktoré by mali prísť už čoskoro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung je ďalší veľký hráč, ktorý nechce zostať v úzadí. Len niekoľko dní dozadu sa objavili informácie o zariadení Galaxy X, ktoré by malo prísť už so spomínaným ohybným displejom.

Najnovšie sa do týchto pretekov pridáva aj spoločnosť Apple, ktorej patent sa objavil v patentovej prihláške do USPTO (US Patent and Trademark Office). V rámci tohto patentu sa objavil flexibilný/skladateľný displej. Tento patent ďalej opisuje aj špeciálny materiál – tekutý kov, ktorý bude súčasťou tohto zariadenia.

Prvým výrobcom, ktorému sa však podarilo priniesť ohybný displej je spoločnosť Lenovo, avšak ich riešenie sa dostalo „len“ do fáze prototypu. Kto bude podľa vás víťazom týchto pretekov?

Zdroj: vlastný, WL

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre