Plánujete kúpu smartfónu Huawei bez podpory Google služieb? Pozrite si najlepšie alternatívy k tým najpopulárnejším aplikáciám

Pozrite si najlepšie alternatívne aplikácie pre novo predstavené Huawei smartfóny, s ktorými nahradíte Facebook a populárne Google aplikácie.

Huawei App Gallery vs Google Play (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že aktuálne prebieha konflikt medzi spoločnosťou Huawei a americkou vládou, v dôsledku ktorého nemôže spoločnosť aktívne využívať služby a produkty amerického pôvodu. Tieto obmedzenia sa dotýkajú hlavne novo predstavených zariadení a jedným z nich je napríklad aj smartfón Mate 30 Pro, ktorého predaj na Slovensku oficiálne začal týmto dňom. Nižšie sme si pre Vás pripravili alternatívne aplikácie k najpoužívanejším službám zo strany Google a alternatívnu aplikáciu k Facebooku a  Messengeru.

Náhrada za Google Chrome

Google Chrome je bezpochyby najrozšírenejším a jedným z najpopulárnejších internetových prehliadačov na platforme Android. Existuje oproti nej však množstvo ďalších plnohodnotných alternatív. Jednou z nich je napríklad internetový prehliadač Opera, ktorý okrem iného ponúka aj pripojenie prostredníctvom VPN.

Play Store

Obchod s aplikáciami je neoddeliteľnou súčasťou našich smartfónov. Sú to totiž aplikácie, ktoré robia z našich zariadení „chytrých“ pomocníkov. Hoci Google Play je aktuálne tým „TOP“ čo Android ponúka, tak aj v tomto prípade existuje viacero alternatív. Jednou z nich je aplikácia App Gallery, ktorá je priamo od spoločnosti Huawei.

Google Mapy

Google Mapy patria medzi užitočné aplikácie, vďaka ktorým sa nestratíte. Nie je však jedinou aplikáciou svojho druhu. Kvalitovo porovnateľnou alternatívou je napríklad navigácia TomTom.

Správa e-mailových účtov

Gmail aplikácia patrí medzi jedného z najšikovnejších správcov e-mailov v smartfónoch. Bohužiaľ v nových zariadeniach spoločnosti Huawei ju aktuálne nenájdete. Nič to, aj tu existuje plnohodnotná alternatíva v podobe aplikácie myMail, ktorá ponúka správu e-mailových účtov z desiatok služieb vrátane služby Gmail. Okrem toho sa dizajnovo nesie v duchu už spomínaného správcu e-mailov od spoločnosti Google.

Youtube

Youtube aplikácia je povinnou výbavou mnohých z nás, a preto aj v tomto výbere by sme Vám radi ukázali plnohodnotnú alternatívu v podobe aplikácie Play Tube, ktorá okrem iného umožňuje aj sťahovanie videí zo serverov Youtube.

Google Fotky

Google Fotky sú ďalšou populárnou aplikáciu, ktorú mnohí z nás využívajú na dennej báze . Ide o jednoduchého správcu fotografií a videí. Aj v tomto prípade existuje plnohodnotná alternatíva a tou je aplikácia Photo Gallery, ktoré okrem iného ponúka aj možnosť vytvárania zaheslovaných albumov.

Facebook a Messenger

Facebook je aplikáciou, ktorú má v smartfóne drvivá väčšina z nás a zároveň ju aj aktívne využíva na dennej báze. A práve preto by sme Vám radi dali do pozornosti aplikáciu Swift for Facebook Lite. Ide o aplikáciu, ktorá ponúka všetky funkcie ako originálna aplikácia a zároveň má v sebe aj vstavaného správcu správ.

Hudba Google Play

Bezpochyby v smartfóne nemôže chýbať ani kvalitný hudobný prehrávač. Hoci vo väčšine prípadoch výrobcovia ponúkajú vstavaný prehrávač, tak mnohí z nás sa uchyľujú k aplikácii Hudba Google Play. Plnohodnotnou alternatívou je bezpochyby aplikácia Music Player, ktorá dokonca ponúka niekoľko funkcií navyše.

Všetky aplikácie, ktoré ste mohli vidieť v tomto výbere nájdete v obchode App Gallery.

 

Komentáre