HonorHuaweiSpravodajstvo

Plánuje Honor vo svojich smartfónoch využívať HarmonyOS? Toto prezradil riaditeľ spoločnosti!

Čo si myslíte vy, akým smerom by sa mala uberať spoločnosť Honor?

HarmonyOS je operačný systém vyvíjaný spoločnosťou Huawei, ktorý by mal byť alternatívnym operačným systémom k Androidu. Nie tak dávno Wang Chenglu, vedúci softvérového oddelenia spoločnosti Huawei Consumer Business Software Department uviedol, že tento operačný systém nie je „kópiou“ Androidu. Rovnako dodal, že sankcie zo strany USA neboli dôvodom, prečo sa spoločnosť pustila do tohto projektu. Chenglu prezradil, že na tomto OS pracovali už od mája 2016. Spoločnosť si od tejto verzie operačného systému sľubuje, že sa im podarí zjednotiť roztrúsený trh s vývojármi pod jednu strechu. Dôvodom je, že ide o OS, ktorý má byť prispôsobený pre viacero druhov zariadení, od áut, cez nositeľnú elektroniku, domáce spotrebiče, až po smartfóny.

Na druhej strane treba dodať, že sankcie zo strany amerických úradov bezpochyby boli hnacím motorom, aby spoločnosť akcelerovala práce na novom operačnom systéme. Spoločnosť Honor, ktorá bola dlhú dobu dcérskou značkou Huaweiu, bola rovnako súčasťou tohto plánu. Jej odpredajom však vznikla otázka, plánuje Honor aj naďalej nasledovať Huawei, alebo pôjde vlastnou cestou?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Honor si nechce „zavrieť dvere“

Na otázku, či Honor plánuje používať do budúcnosti HarmonyOS prináša odpoveď portál huaweicentral.com. Druhým dychom však treba dodať, že odpoveď nie je jednoznačnou a skôr ponecháva túto otázku aj naďalej otvorenou. Generálny riaditeľ Honoru, George Zhao, povedal, že to bude závisieť od toho, ako bude spoločnosť napredovať vo vývoji tohto operačného systému. Inými slovami povedal, ak sa bude Huaweiu dariť, tak sa k ním pridá, a ak nie, tak bude aj naďalej využívať Android.

Zhao ďalej dodal, že budúci operačný systém pre smartfóny Honor, bude „iným“, lepším. Bohužiaľ však ďalej neuviedol ďalšie podrobnosti. Dnes môžeme len špekulovať, čo tým myslel, ale jedno z možných a pravdepodobných alternatív je, že tým narážal na nadstavbu Magic UI. Prípadne, mohol narážať aj na úplne inú a novú nadstavbu, ktorá by nebola „popísaná“ dizajnovým jazykom Huaweiu.

V každom prípade, bude veľmi zaujímavé sledovať, akú taktiku spoločnosť zvolí. Bude sa „tváriť“ aj naďalej ako súčasť Huaweiu, alebo si zvolí vlastnú cestu? Na tieto otázky stále nemáme odpovede. 

Čo si myslíte vy, akým smerom by sa mala uberať spoločnosť Honor? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close