Patent Xiaomi odhaľuje, že inžinieri spoločnosti rozmýšľajú nad novým riešením, ako „schovať“ prednú kameru

Patent spoločnosti Xiaomi odhaľuje posuvný mechanizmus displeja, ktorý by „obtekal“ okolo brady smartfónu

honor 9x pro vysuvaci selfie fotoaparat
Zdroj: Vosveteit (Tomáš Krajčoviech)

Xiaomi bezpochyby patrí medzi spoločnosti, ktoré sa pozerajú na vývoj produktov „inými očami“ v porovnaní s konkurenciou. Dokazujú to rôzne patenty. Nie tak dávno sme mohli čítať napríklad o otočnej kamere, vyklápajúcich sa fotoaparátoch, či o kamere umiestnenej pod displejom zariadenia.

Najnovšie na povrch vyplával ďalší patent spoločnosti, ktorý kombinuje posúvací mechanizmus a ohýbateľný displej. Portál Gizmochina.com, ktorý na patent poukazuje, píše o zariadení s flexibilným displejom v kombinácii s posuvným mechanizmom, okolo ktorého sa „omotáva“ displej.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre lepšiu ilustráciu si predstavte tradičné zariadenia s posúvacou obrazovkou spolu s celým predným panelom, kedy po vysunutí displeja sa odhalí vo vrchnej časti zariadenia predná kamera. Dobrým príkladom je napríklad zariadenie Xiaomi Mi Mix 2. Najnovší patent funguje na podobnom princípe.

Unikátne riešenie, aké sme ešte u konkurencie nevideli

Tentokrát sa však displej fyzicky nevysunie, ale obtečie spodnú stenu zariadenia. Následne dôjde k odhaleniu vrchnej časti smartfónu, kde bude schovaná predná kamera a ďalšie senzory. Inými slovami, z pohľadu používateľa by išlo o posuvný displej, ktorý vy obtekal konštrukciu tela telefónu.

Podrobnejšie informácie okolo tohto patentu aktuálne nie sú známe a ani ako to, či takéto zariadenie bude vôbec niekedy predstavené. Druhým dychom treba dodať, že v súčasnosti je „témou dňa“ kamera umiestnená pod displejom, pričom nie tak dávno sme mohli vidieť prvé komerčne dostupné zariadenie vybavené s touto technológiou, išlo o smartfón ZTE Axon 20 5G.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre