Pár z Talianska sa pokúsil dokázať, že Zem je plochá. Ich pokus skončil sklamaním

Niektorí ľudia sú nepoučiteľní

plocha Zem
Zdroj: pixabay.com (JooJoo41)

Kedysi dávno ľudia verili tomu, že Zem je plochá a niektoré pramene dokonca uvádzajú, že by sa naša planéta mohla nachádzať na chrbte obrovskej korytnačky. Sú to samozrejme staré príbehy, ktoré pracovali s limitovaným množstvom informácií. Moderná veda nám ukázala, že planéta Zem je guľatá, rovnako ako všetky planéty vo vesmíre. Ľudia tomu však prestávajú veriť.

Ako píše portál IFLScience, ak by bola Zem plochá, mohli by sme to veľmi rýchlo dokázať. Ako príklad uviedli lode, ktoré miznú za obzorom. V prípade plochej Zeme by sme tento jav pozorovať nemohli. Ak vás nepresvedčí ani to, skúste požiadať astronautov na vesmírnej stanici o fotku našej planéty a uvidíte, že nejde o disk, vznášajúci sa vo vesmíre.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Doteraz podporovatelia plochej Zeme vykonali niekoľko vedeckých pokusov, ktoré mali poukázať na pravdivosť ich teórie, no všetky skončili neúspechom. To by presvedčilo každého racionálne uvažujúceho človeka, no aj napriek tomu existuje konšpirácia, ktorá hovorí, že všetky dôkazy o guľatej Zemi sú falošné. Jediný, kto však o tom hovorí je YouTuber s pochybným menom „GlobeEarthCuck1848174“.

Plavba na koniec sveta

Plochosť Zeme sa rozhodol dokázať aj pár z Benátok, ktorý chcel doplávať až na koniec sveta. Párik bol presvedčený, že ten by sa mohol nachádzať niekde blízko Sicílie.

„Dvojica sa vydala na cestu aj napriek lockdownu, porušujúc všetky nariadenia,“ vyjadril sa Salvatore Zichichi, z ministerstva zdravotníctva, pre talianske noviny La Stampa.

Dvojica predala svoje auto a za peniaze si kúpili loď. Počas cesty používali kompas, zariadenie, ktoré pracuje vďaka tomu, že Zem nie je placka. Ich cieľom bol ostrov Lampedusa, ktorý bol podľa nich koncom sveta. Lenže už asi tušíte, že nešlo o ľudí, ktorí si svoje plány dobre premyslia. Zakrátko sa stratili. Skončili na ostrove Ustica, kde boli uložení do karantény. Z tej však odišli a opäť sa vydali na cestu. Chytili ich o tri hodiny neskôr.

O pár dní sa však opäť vydali na ďalšiu cestu, no tentokrát skončili v dome nadšenca do mýtov, ktorý tvrdil, že je pozitívny na Covid, čo však nebola pravda. Po niekoľkých neúspechoch sa porazený pár vrátil domov pomocou trajektu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre