SpravodajstvoWindows

Opraviť pokazený Windows bude jednoduchšie. Microsoft pracuje na kľúčovej funkcii, ktorá mnohým uľahčí život

Oprava pokazeného Windowsu už nebude nočnou morou, ako je tomu dnes.

Nová funkcia Windows aktualizácii bude pravdepodobne prelomová hlavne pre tých, ktorí sa boja, straty súborov pri obnove systému či jeho preinštalovaní. Nová funkcia „Opravte problémy pomocou Windows Update“ umožní preinštalovať operačný systém pomocou funkcie Windows Update.

Momentálne je to tak, že ak chcete opraviť alebo preinštalovať verziu Windows, musíte využiť nástroj Media Creation Tool. Pri použití tohto procesu vám zostanú v zariadení všetky súbory aj nainštalované aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktualizácie systému Windows sú pokladané za zdĺhavý proces a niektorí ľudia sa obávajú okrem iného aj straty svojich súborov. Microsoft si ale tieto obavy používateľov uvedomuje a reaguje na ne funkciou „Opravte problémy pomocou Windows Update. 

Funkciu technologický gigant aktuálne testuje, no neskôr by mala byť dostupnou cez nastavenia systému. Aktuálne ju môžu skúsiť používatelia, ktorí sú zapojení do programu Beta Channel prostredníctvom cesty Settings > System > Recovery.

Preinštalovať alebo opraviť Windows 11 pomocou Windows Update

Ako uviedol portál windowslatest.com cieľom je opraviť existujúcu inštaláciu systému Windows tým, že stiahne novú kópiu operačného systému z Windows Update. Hlavnou výhodou, ako sme už ale vyššie spomenuli je, že nevymaže žiadny súbor, nastavenie a ani aplikáciu zo zariadenia.

Existujú funkcie ako Resetovať počítač alebo Cloud Reset, ako sa však táto nová funkcia líši od nich? Stiahne súbory z Windows Update bez bloatwaru. Čo je však pre bežných používateľov najpodstatnejšie, funkcia zo zariadenia neodstráni žiadne vaše súbory alebo aplikácie ako to bolo doposiaľ. Funkcia nainštaluje opravenú verziu operačného systému.

Microsoft potvrdil, že stále pracuje na tomto novom nástroji. A bude užitočný hlavne vtedy, keď budete chcieť opraviť či preinštalovať operačný systém bez toho, aby ste stratili dokumenty, súbory, obrázky alebo aplikácie.

Práve strata rôznych súborov by mohla byť pre rôzne firmy likvidačná a pre bežných používateľov v niektorých prípadoch to najhoršie, čo by si vedeli predstaviť. Niektorí ľudia majú v počítači uložené staré fotky ich detí, ktoré na fotkách mohli mať 5 rokov a teraz majú napríklad 15 a keď si chcú toto obdobie pripomenúť stačí, aby si pozreli práve tieto fotky. Sú to pre nich neskutočne významné súbory a radšej sa zaobídu bez aktualizácií, prípadne s pokazeným OS, než aby ich stratili.

Ak sa pýtate na dostupnosť funkcie, tak je možné, že ju Microsoft sprístupni pre všetkých v priebehu februára, resp. marca nasledujúceho roka, kedy sa očakáva, že gigant uvoľní väčšiu aktualizáciu pre Windows.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close