Čínska spoločnosť Oppo predstaví svoj prvý skladací smartfón už vo februári

Zdroj: gizchina.com

Bude sa budúci rok niesť v znamení skladacích smartfónov? Spočiatku to vyzeralo tak, že sa bude jednať len o malý experiment, do ktorého sa zapoja spoločnosti ako Samsung, Huawei, LG a zopár menších, menej známych výrobcov. Podľa najnovších správ sa chce do trhu novovzniknutej kategórie smartfónov zapojiť aj čínsky výrobca Oppo, čo by mohlo vyprovokovať ďalších čínskych výrobcov ku vývoju skladacích smartfónov.

Skladací smartfón Oppo už vo februári

Ku Samsungu a spoločnosti Royole, sa už vo februári pridá aj menej známy čínsky výrobca elektroniky Oppo, ktorý je vo svojich končinách ale na špičke trhu. I keď o pripravovanom skladacom smartfóne zatiaľ moc nevieme, máme aspoň informácie o tom, kedy bude smartfón predstavený. Stať by sa tak malo vo februári na výstave MWC 2019, ktorá určite prinesie mnoho prekvapení a skladací smartfón od spoločnosti Oppo bude určite jedným z nich.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
skladaci smartfon oppo patent
Zdroj: gizchina.com

Oppo nad touto myšlienkou uvažuje dlho

Všetci výrobcovia elektroniky sa nad myšlienkou skladacích smartfónov pozastavujú už roky. Práve dlhé roky strávené pri vývoji takýchto zariadení môžu za to, že prvé skladacie smartfóny vyzerajú celkom k svetu. Spoločnosť Oppo nie je žiadnou výnimkou a o výrobe skladacích smartfónoch uvažovala už roky. Zodpovedajú tomu aj patenty spoločnosti, ktoré boli podané pred niekoľkými mesiacmi, dokonca aj rokmi.

oppo skladací smartfón 2
Zdroj: gizchina.com

Zapojí sa celá Čína?

Vďaka najnovším správam priamo zo spoločnosti Oppo je jasné, že sa do vývoja skladacích smartfónov púšťajú hneď 2 z 3 dominantných výrobcov čínskych výrobcov smartfónov. Ku spoločnostiam Oppo a Huawei sa ale podľa všetkého časom pridá aj spoločnosť Xiaomi, ktorá má veľkú základňu aj mimo Číny, narozdiel od spoločnosti Oppo. Zatiaľ nevedno, či spoločnosť Xiaomi čaká na moment, kedy budeme jasne poznať budúcnosť skladacích smartfónov. Ich prvý rok môže byť jasným prepadákom a tým pádom by výrobcovia nepokračovali v ich vývoji. Všetko ale nasvedčuje tomu, že skladacie smartfóny sa ako tak v budúcom roku ujmú svojej šance preraziť a v nasledujúcich rokoch ich uvidíme stále viac a viac. Aktuálne nám ale nezostáva nič iné, ako si počkať na výstavu MWC 2019, ktorá nám určite lepšie objasní, akým smerom sa plánujú výrobcovia uberať.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Gizchina)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre