SpravodajstvoTechnológieZariadenia

OPPO prezrádza, ako degraduje rýchle nabíjanie vašu batériu! Tieto čísla nepotešia zrejme nikoho

Pri rovnakom počte nabíjacích cyklov je 40 W rýchle nabíjanie omnoho "škodlivejšie", ako štandardné 15 W rýchle nabíjanie

Svetový výrobca smartfónov OPPO patrí už roky ku popredným výrobcom, ktorí sa snažia vytvoriť čo najrýchlejšie možné nabíjanie smartfónov. V posledných rokoch tento výrobca predstavil hneď niekoľko konceptov, ako aj predajných smartfónov, ktoré ponúkali rýchle nabíjanie na úrovni až 65 W, čo v praxi znamená nabitie smartfónu iba za neuveriteľných 30 minút. Čo ale výrobcovia nespomínajú je, že pri využívaní takejto technológie na každodennej báze dochádza ku skutočne veľkej degradácii batérie. Najnovšie však už spomínané OPPO priznalo, že používanie rýchleho nabíjania nie je zrovna dobré pre životnosť batérie.

Opotrebovanie batérie je násobne vyššie

Ako na svojom profile na sociálnej sieti Twitter informuje Andrej F. z portálu AnandTech, technológia rýchleho nabíjania s výkonom 40 W je podľa spoločnosti OPPO natoľko „škodlivá“, že pri určitom množstve nabíjacích cyklov prichádza ku silnej degradácii čoho výsledkom je zníženie kapacity batérie na 70% pôvodnej kapacity. Pre porovnanie, klasické 15 W rýchle nabíjanie pri identickom počte nabíjacích cyklov opotrebuje batérie omnoho menej, keďže zníži kapacitu batérie zhruba na 90% pôvodnej kapacity.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

15 W rýchle nabíjanie je viac než postačujúce

Diskusia na túto tému sa na sociálnej sieti Twitter začala celkom rýchlo a používatelia začali prezentovať rozličné názory. Väčšina sa však prikláňa ku názoru, že 15 W rýchle nabíjanie je zaužívaným štandardom, s ktorým si väčšina z nás bezproblémovo vystačí. Zároveň je takýto spôsob rýchleho nabíjania dostatočne šetrný ku batérii, ktorá zväčša vydrží zaužívaný 2, či 3 ročný používateľský cyklus.

Aký máte na technológiu rýchleho nabíjania názor vy? Prikláňate sa skôr ku nižším nabíjacím výkonom a dlhšej životnosti, alebo by ste uvítali najvyššie možné rýchlosti aj za cenu rýchlejšej degradácie batérie vo vašom smartfóne? Určite nám dajte vedieť dole do komentárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close