Oppo chce nabíjanie smartfónov posunúť na novú úroveň. Hovorí, že 4000mAh batériu nabije za 15 minút

Povráva sa, že technológia SuperVOOC 3.0 sa v prvých smartfónoch od výrobcu OPPO objaví už o rok

Android bateria
Zdroj: vosveteit.sk, pixabay.com (Manuchi )

Spoločnosť OPPO patrí už niekoľko rokov medzi technologických lídrov v oblasti rýchleho nabíjania mobilných zariadení. Výrobca prišiel s prvou prelomovou technológiou rýchleho nabíjania ešte v roku 2016, pričom odvtedy prešiel naozaj obrovskou strastiplnou cestou. Momentálne najpokročilejšou technológiou od tohto výrobcu je technológia s názvom SuperVOOC 2.0, ktorá sa spolieha na 65W rýchlonabíjanie. V budúcom roku však plánuje populárny výrobca smartfónov predstaviť novú technológiu, ktorá opäť zaženie konkurenciu do kúta.

Nabitie batérie smartfónu za neuveriteľných 15 minút

I keď väčšina dnešných smartfónov potrebuje na nabíjačke stráviť iba niekoľko desiatok minút, pre výrobcu OPPO je aj takýto čas stále príliš dlhý. Zmeniť by to chcel novou technológiou SuperVOOC 3.0, ktorá sa má spoliehať na výkon až 80W, pričom na prvých smartfónoch by mala debutovať už v budúcom roku, informuje zahraničný portál MySmartPrice.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Keďže pre väčšine zákazníkov iba údaj o nabíjacom výkone nič nehovorí, uveďme si účinnosť takejto technológie v praxi. V prípade, že by teda výrobca naozaj siahol po takejto technológii, môžme počítať s tým, že už pomerne „veľký“ smartfón s kapacitou batérie až 4 000 mAh by na nabitie potreboval iba zhruba 15 minút.

Ultrarýchle nabíjanie prináša negatíva

Pochopiteľne, takúto technológiu však môžme očakávať iba vo vlajkových smartfónoch, keďže využitie nadmerného nabíjacieho výkonu nie je vhodné pre bežné zariadenia so slabým chladiacim systémom. Je vysoko pravdepodobné, že výrobca OPPO touto technológiou vybaví svoje budúcoročné vlajkové lode, pričom môžme očakávať odpoveď ostatných výrobcov, ktorí postupom času siahnu po identickej technológii rýchleho 80W nabíjania.

Informácie uvedené vyššie nepochádzajú z oficiálnych zdrojov spoločnosti OPPO a ide iba o špekulácie a dohady známeho leakera a tipstera, ktorý svoje predpoklady len prednedávnom zverejnil na sociálnej sieti Weibo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre