BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Operačný systém Windows 10 trápi ďalšia závažná bezpečnostná chyba. Opravná aktualizácia je už na ceste

Bezpečnostní analytici Microsoftu len prednedávnom objavili závažnú bezpečnostnú chybu. V praxi však zneužitá údajne nebola

Operačný systém Windows 10 a viaceré verzie systémov Windows Server sa opäť potýkajú s ďalšími dvomi novoobjavenými bezpečnostnými chybami, ktoré boli len nedávno spozorované priamo analytikmi spoločnosti Microsoft. Závažné bezpečnostné chyby sa nachádzajú v Microsoft Windows Codecs Library, pričom ani jedna z nich údajne nebola zneužitá hackermi, či inými útočníkmi, informoval zahraničný portál GHacks.net.

Ohrozené sú viaceré verzie

Bežne objavené bezpečnostné chyby sú často vytvorené novou aktualizáciou, ktorá niektoré systémové súčasti „pokazí“. Tentokrát však ide o chybu, ktorá trápi aj už pomerne staré systémové verzie Windowsu 10. Ako informovala priamo spoločnosť Microsoft, závažné bezpečnostné chyby ohrozujú verzie Windows 10 1709 a novšie, pričom treba počítať s tým, že sa vyskytujú aj pri 32-bitových aj 64-bitových verziách. Ďalej sú ohrozené aj viaceré verzie systému Windows Server.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Záplata je už na ceste

I keď ide o naozaj závažné bezpečnostné nedostatky, Microsoft upozorňuje, že ani jedna z chýb nebola využitá pri hackerských útokoch, či iných typov napadnutia. Spoločnosť zároveň prezrádza, že útočník by mohol systém napadnúť prostredníctvom špeciálneho obrázkového súboru, ktorý by musel byť otvorený na cieľovom zariadení. Prezradenie takýchto detailov však napovedá, že vývojári Microsoftu už vedia, ako tento problém odstrániť, pričom môžeme počítať s tým, že systémová aktualizácia je dostupná už v týchto momentoch pre väčšinu zariadení. Zároveň treba dodať, že proces aktualizácie s najväčšou pravdepodobnosťou ani nezachytíte, keďže ide o automatickú kritickú bezpečnostnú aktualizáciu systémovej súčasti.

Ak sa chcete o oboch spomínaných systémových chybách dozvedieť viac, určite navštívte priamo stránky spoločnosti Microsoft.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close