OnePlus Nord je predstavený. Ponúka Fluid AMOLED displej, 4 kamery a podporu 5G v kombinácii s lákavou cenou!

OnePlus predstavuje „zabijaka“ vlajkových lodí

OnePlus Nord_predstaveny
Zdroj: OnePlus

Spoločnosť OnePlus konečne predstavila dlho iniciovaný smartfóny, na ktorý mobilná komunita čakala už dlhšiu dobu. Hneď v úvode musíme povedať, že ide o zariadenia, ktoré ponúka atraktívne špecifikácie kombinujúce lákavú cenu.

Kamera v stredobode pozornosti

Hneď v úvode predstavenia jeden zo spoluzakladateľov spoločnosti, Carl Pei, prezradil, že sa sústredili na fotoaparát, kvalitu spracovania a plynulosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zariadenia disponuje celkovo 6 kamerami, pričom 4 z nich sú umiestnené v zadnej stane, spomedzi ktorých vyčnieva 48-megapixelový snímač Sony IMX586 (f/1.7), ktorému nechýba optická stabilizácia (OIS) vrátane podpory nočného režimu. Zariadenie ďalej disponuje 8-megapixelovým širokouhlým senzorom (f/2.3, 119˚), 2-megapixelovým makro objektívom (f/2.4) a 5-megapixelový senzorom (f/2.4,) na snímanie hĺbky. Nechýba samozrejme ani podpora 4K videí (pri 30fps).

OnePlus Nord_kamera
Zdroj: Youtube (Unbox Therapy), AR predstavenie

V prípade prednej kamery nájdeme hneď dva senzory. 32-megapixelový hlavný snímač Sony IMX616 (f/2.5), ktorému asistuje 8-megapixelových širokouhlý snímač (f/2.5) so 105-stupňovým pozorovacím uhlom.

Špičkový AMOLED a nadpriemerná výbava

Pri pohľade na ďalšie špecifikácie zariadenia musí byť každému jasné, že OnePlus bezpochyby na displeji nešetrilo. Ten ponúka 6,44“ Fluid AMOLED panel s obnovovacou frekvenciou 90Hz, ktorú by mu mohlo závidieť mnoho ďalších smartfónov vrátane drahších zariadení. Displej okrem iného disponuje rozlíšením 2400 x 1080 bodov.

OnePlus Nord_displej
Zdroj: Youtube (Unbox Therapy), AR predstavenie

Z pohľadu hardwaru, zariadenie je poháňané procesorom Snapdragon 765G s taktom 2,4GHz, ktorý je doplnený o 12GB RAM a 256GB úložný priestor (dostupný bude aj variant smartfónu so 8GB/128GB). Samozrejme, nechýba ani podpora 5G technológie, ktorá je stále viac žiadúcou.

OnePlus Nord_procesor
Zdroj: Youtube (Unbox Therapy), AR predstavenie

V prípade batérie, zariadeniu dodáva energiu 4115 mAh batéria, ktorú je možné nabiť pomocou technológie rýchleho nabíjania Warp Charge pri maximálnom výkone 30W. V praxi to znamená, že smartfón na úroveň 70% je možné nabiť v priebehu 30 minút.

OnePlus Nord_bateria
Zdroj: Youtube (Unbox Therapy), AR predstavenie

Z pohľadu konektivity zariadeniu nechýba  NFC, či podpora najnovšie Bluetooth 5.1 štandardu. Smartfón je samozrejme poháňaný Androidom 10 v kombinácii s populárnou nadstavbou OxygenOS, pričom možno očakávať aktualizáciu na Android 11.

Prejdime však ku cene, ktorá bude pravdepodobne zaujímať väčšinu z nás. Odporúčaná cena pre Európu začína už od 409€. Pôjde tak doslova o „zabijaka“ vlajkových lodí.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre