Jeden z najočakávanejších smartfónov OnePlus 6T bol oficiálne predstavený. Cenovo je jednou z najdostupnejších vlajkových lodí

OnePlus 6T predstaveny
Zdroj: Oneplus.com

Tak ako sa čakalo tak spoločnosť OnePlus predstavila novú vlajkovú loď – OnePlus 6T. Ako už z názvu plynie tak sa jedná o smartfón, ktorý vychádza zo smartfónu OnePlus 6. Poďme sa pozrieť na to čo priniesol prívlastok T.

OnePlus 6T je zariadenie, ktoré prichádza takmer rok po tom čo bol predstavený smartfón OnePlus 6. Okrem generačnej obmeny v podobe názvu smartfón prináša viacero noviniek. Tou prvou, ktorú si všimne každý z nás je absencia 3,5 mm audio jacku. Ďalšou zmenou, ktorú sú všimnú potencionálni záujemcovia je cena. Tá je odporúčaná na 549€. Je to síce o niečo viac ako sme boli zvyknutí, ale na druhej strane je to výrazne menej ako pri smartfónoch iných výrobcov z kategórie high-end smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

OnePlus 6T ponúka high-end špecifikácie

Smartfón ponúka na prednej strane veľký 6.41“ OLED displej (sRGB, DCI-P3) s pomerom strán 19,5:5,9 s rozlíšením 2340 x 1080 bodov, ktorý je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 6. Čerešničkou na torte je skener odtlačkov prstov implementovaný v displeji zariadenia. Nechýba ani populárny výrez, ktorý však nie je tak veľkým ako pri iných zariadeniach. Spoločnosť OnePlus sa rozhodla o jeho zminimalizovanie na veľkosť vankúšika prstu, ktorý schováva 16MPx kameru (Sony IMX 371, 1.0 µm)

OnePlus 6T odomykanie cez displej
Zdroj: Oneplus.com

Z hľadiska výkonnú ponúka to najlepšie čo na trhu možno aktuálne získať. Procesor Snapdragon 845 (Octa-core, 10nm, up to 2.8 GHz), 6GB RAM a 128GB úložný priestor, GPU Adreno 630 v kombinácii s akumulátorom s kapacitou 3700mAh s podporou technológie rýchleho nabíjania (5V 4A).

OnePlus 6T vykon-min
Zdroj: Oneplus.com

Zadná strana ukrýva dvojicu kamier s rozlíšením 16MPx (Sony IMX 519, 1.22 µm) a 20MPx Sony IMX 376K, 1.0 µm). Kameru podporuje samozrejme PDAF, RAW formát, 4K videá do 60FPS, HDR a ďalšie technológie.

OnePlus 6T fotoaparat
Zdroj: Oneplus.com

Ako môžete čítať tak smartfón patrí medzi tie najvýkonnejšie zariadenia na trhu. Cenovo je však výrazne ďaleko od tých najväčších hráčov.

Zdroj: OnePlus.com/sk

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre