Samsung pracuje na notebooku s ohybným displejom

ohybatelny displej v notebooku
Zdroj: MSP

Zariadenia s ohybnými displejmi sú pomaly, ale isto na ceste. Dnes vieme, že viacero spoločností chce predstaviť smartfóny s displejmi, ktoré bude možné ohnúť. Jedným z prvých adeptov, ktorý prinesie spomínaný skladateľný smartfón je spoločnosť Samsung.  Údajne by sme sa ohýbateľného smartfónu z kuchyne Kórejčanov mohli dočkať ešte v tomto roku.

Samsung pri ohybných smartfónoch však nekončí. Ich vízia ohýbateľných displejov by mala zavítať aj na notebooky, teda aspoň podľa viceprezidenta spoločnosti Lee Min-cheola.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Rovnako ako sklopné smartphony, spoločnosť Samsung spolupracuje s výrobcami displejov na vývoji prenosných počítačov so sklopnými displejmi, ktoré nielen jednoducho sklopia dnu a von, ale vytvárajú nové hodnoty pre používateľov, a to v kontexte meniacich sa trendov na trhu notebookov.“

S novou technológiou ohýbateľných displejov v notebookoch by spoločnosť Samsung mohla priniesť dlho žiadané oživenie v segmente laptopov. Druhým dychom však treba dodať, že Samsung (prípadné iná spoločnosť) okrem tejto inovácie bude musieť priniesť aj jej zmysluplné využitie.

Zdroj: MSP

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre