„Odstráňte si Facebook,“ nalieha zakladateľ známej chatovacej aplikácie WhatsApp

whatsapp
Zdroj: WhatsApp

Spoluzakladateľ známej chatovacej aplikácie WhatsApp, Brian Acton, nalieha na používateľov, aby si odstránili Facebook. Veľký otec WhatsAppu sa totižto podieľa na predaji dát používateľov tretím stranám, čo je v rozpore s jeho presvedčením. Pri predaji aplikácie Facebooku bol proti monetizácii aplikácie, kvôli čomu sa pohádal aj s „veľkým“ Markom Zuckerbergom. O zaujímavých výrokoch Briana Actona na nedávnej diskusii ako prvý informoval zahraničný portál Businessinsider.

História aplikácie v skratke

Brian Acton spoločne s Janom Koumom založil spoločnosť WhatsApp v roku 2009. Aplikáciu spoločne s celou spoločnosťou následne v roku 2014 predali spoločnosti Facebook za neuveriteľných 19 miliárd amerických dolárov. Brian Acton následne odišiel aj zo svojho manažérskeho postu, z ktorého odišiel po nezhode s Markom Zuckerbergom. Problémom bolo najmä speňaženie aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Oslabenie šifrovania nechcel dopustiť za žiadnu cenu

Podľa Briana Actona bolo speňaženie prostredníctvom reklám zlým rozhodnutím. Celý čas dúfal, že spoločnými silami nájdu lepšiu alternatívu, no práve tento bod bol tým zlomovým, kedy sa Acton rozhodol opustiť spoločnosť. Reklamy si Facebook jednoducho presadil, čoho výsledkom je oslabenie šifrovania aplikácie, čo v konečnom dôsledku ohrozuje súkromie samotných používateľov aplikácie.

Dávame im moc

Najnovší výrok Briana Actona pochádza z nedávnej diskusie so študentami na Standfordskej univerzite, kde vo veľkej miere kritizoval Facebook za jeho nekalé praktiky a predaj osobných informácií o používateľoch tretím stranám.

„Dávame im moc. To je tá zlá časť. Kupujeme ich produkty. Prihlasujeme sa im na webové stránky. Zmažte Facebook, jasné?“ zaznelo na diskusii.

Ak by bolo na ňom, firmu by nepredal

Acton na diskusii zdelil aj svoj názor na predaj spoločnosti. „Mal som 50 zamestnancov a musel som myslieť aj na nich, hlavne o peniazoch, ktoré by dostali z predaja spoločnosti. Musel som premýšľať aj o našich investoroch, ako aj o svojom menšinovom podieli. Nemal som moc povedať nie, aj keby som to chcel,“ povedal Acton.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (WhatsApp)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre