Obľúbená hra Fortnite bola odstránená aj z Google Play. Na zariadeniach s Androidom je však hra dostupná tak či tak

Krátko po odstránení hry z platformy iOS prišiel na rad aj konkurenčný obchod Google Play

fortnite pre android
Zdroj: vlastný

Jedna z najobľúbenejších hier súčasnosti, Fortnite, bola v pomerne krátkom časovom úseku odstránená z oboch smartfónových platforiem, ktoré pokrývajú takmer celý trh s mobilnými hrami. Populárna free-to-play hra bola z oboch obchodov s mobilnými aplikáciami odstránená potom, čo jej vývojári predstavili novú schému transakcii v hre.

Sporné poplatky pri nákupoch v aplikácii

Ako sme už informovali v súvislosti s odstránením hry z platformy iOS, štúdio Epic Games len nedávno predstavilo novú schému poplatkov v rámci aplikácie. Používatelia tak majú v hre možnosť zakúpenia špeciálnej meny či priamo jednotlivých položiek s až 20% zľavou, keďže vývojári pridali ďalšiu možnosť priamej transakcie. Vývojári tak týmto spôsobom obišli nutné 20%, v prípade obchodu Google Play až 30% poplatky za jednotlivé transakcie, čo údajne zakazujú oba spomínané obchody.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Priame platby_Epic Games_fortnite
Zdroj: Epic Games

Na zariadeniach s Androidom však bude hra dostupná aj naďalej

„Otvorený ekosystém Android umožňuje vývojárom distribuovať aplikácie prostredníctvom viacerých obchodov s aplikáciami. Pre vývojárov hier, ktorí sa rozhodnú používať obchod Play, máme dôsledné pravidlá, ktoré sú pre vývojárov spravodlivé a obchod udržujú bezpečný pre používateľov. Aj keď Fortnite zostáva k dispozícii v systéme Android, nemôžeme ho sprístupniť v službe Play, pretože porušuje naše pravidlá. Vítame však príležitosť pokračovať v rozhovoroch so spoločnosťou Epic a priviesť Fortnite späť do služby Google Play, “ uviedla spoločnosť Google pre portál TheVerge.

Operačný systém Android má oproti iOS veľkú výhodu v tom, že umožňuje inštaláciu aplikácií aj z iných zdrojov, či obchodov. I keď reakcia spoločnosti Google nie je taká „rázna“ ako konkurenčného Applu, spoločnosť Epic Games si stále stojí za svojou zmenou a krátko po oznámení spoločnosti Google podala ďalšiu žalobu. Na záver prikladáme iba iniciatívne video „Nineteen Eighty-Fortnite“, ktoré Epic Games namierilo priamo na spoločnosť Apple.

Zdroj: TheVerge

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre