Objavil sa na vašom Xiaomi v notifikačnej lište „preškrtnutý kufrík“? Čo to znamená?

„Preškrtnutý kufrík“ v notifikačnej lište počas posledných dní potrápil viacerých majiteľov Xiaomi smartfónov. Jeho odstránenie je jednoduché.

pracovný režim Xiaomi
Zdroj: Xiaomiadictos.com

V posledných dňoch sa čínske Xiaomi venuje aktualizáciám vo zvýšenej miere. Ak ste teda nedávno aktualizovali svoj smartfón na nový Android 11, pravdepodobne vás prekvapil symbol preškrtnutého pracovného kufríka v notifikačnej lište, ktorý nechce zmiznúť. Ak ste teda prehľadali nastavenia svojho smartfónu od začiatku až po koniec a neprišli ste na to, čo tam preškrtnutý kufrík robí, máme pre vás vysvetlenie.

Čo znamená symbol preškrtnutého kufríka?

Ak sa na tento symbol v notifikačnej lište pozrieme, každému z nás pripomenie pracovný doplnok. Tým zbehnutejším používateľom Xiaomi smartfónov možno symbol pripomenul firemný režim, ktorý sa nachádza v nadstavbe MIUI už niekoľko generácií. Ten slúži špeciálne pre smartfóny určené pre pracovné účely a váš zamestnávateľ sa vám tak môže o smartfón „starať“ na diaľku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak vám však symbol preškrtnutého kufríka pripomenul firemný režim, nie ste ďaleko od pravdy. Preškrtnutý kufrík v notifikačnej lište je symbolom pre vypnutý pracovný režim, ktorý uviedol systém Android 11. Na čo však tento pracovný režim slúži a prečo by sme ho mali mať zapnutý?

S vypnutým pracovným režimom zabudnite na niektoré funkcie

S príchodom pracovného režimu do našich smartfónov Xiaomi upravilo i podmienky používania niektorých funkcií. Pracovný režim sa nám teraz po novom stará o správne fungovanie duálnych aplikácií a druhého profilu v našom smartfóne.

Na druhú stranu, ak nepovolíte funkciu pracovného režimu, váš smartfón vám neumožní využívanie duálnych aplikácií a ani druhého oddeleného profilu v smartfóne. Navyše vám v notifikačnej lište ostane rušivá ikona preškrtnutého kufríka, na ktorý si budete zrejme dlho zvykať. Jediným riešením pre odstránenie tohto symbolu je zapnutie tejto funkcie. A aké to bude mať pre vás dôsledky? Vôbec žiadne, so zapnutým pracovným režimom získate iba funkcie navyše, no inak sa pre vás nič nemení.

Všimli ste si tohto symbolu v notifikačnej lište i vy? Alebo zatiaľ na novom Androide 11 nebežíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

via Xiaomiadictos.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre