Nový Xbox príde až v roku 2020. Predstavených herných konzol bude možno hneď niekoľko

xbox ovladac pexels-photo-139038
Zdroj: Pexels.com

Životný cyklus hernej konzoly Xbox One onedlho dosiahne hranicu 5 rokov, čo je pre takýto typ hardvéru celkom vysoký „vek“. Pôvodná konzola Xbox bola na trhu 4 roky pred tým, ako bola predstavená svetu konzola Xbox 360. Táto herná konzola bola pre zmenu na trhu až 8 rokov, po ktorých ju vystriedal práve Xbox One. Xbox One si za 4 roky prešiel hneď niekoľkými vylepšeniami, medzi ktoré musíme určite zaradiť aj najsilnejšiu hernú konzolu svet Xbox One X. Neustále vyvíjajúce sa technológie a stále graficky náročnejšie hry určite časom zapríčinia, že aj Xbox One X bude jednoducho nepostačujúci a spoločnosť Microsoft nám bude musieť predstaviť nového nástupcu.

Výroky šéfa Xboxu a úniky informácií hovoria za všetko

Na výstave E3 počas tlačovej konferencie Xboxu, zaznelo hneď niekoľko podstatných informácií. Jednou z nich boli aj slová Phila Spencera, ktorý spomenul, že spoločnosť sa hlboko zameriava na vývoj herných konzol. Už jeho slová naznačujú, že Microsoft má niečo za lubom a hneď po konferencii sa začalo aktívne špekulovať. Špekulácie boli ale zastavené informáciami stránky Thurrott, ktorá informovala o uniknutých informáciách z útrob spoločnosti Microsoft. V uniknutých dokumentoch sa hneď niekoľkokrát spomína zariadenie s označením Scarlett, ktoré by malo skrývať práve novú generáciu hernej konzoly Xbox. Pod týmto kódovým označením sa ale zrejme nachádza hneď celá rodina nových zariadení, čo naznačil aj samotný Phil Spencer.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vylúčené nie je ani využitie cloudových a streamovacích služieb

Nová generácia herných konzol Xbox, zatiaľ známa ako Scarlett, podľa všetkého ponúkne aj spätnú kompatibilitu hier. Microsoft sa v oblasti spätnej kompatibility aktívne angažuje a v budúcnosti tomu zrejme nebude ináč. Ďalej nie je vylúčené ani využitie viacerých cloudových alebo streamovacích služieb Microsoftu. Samotný Phil Spencer mal hneď niekoľko poznámok ohľadne využívania služby Microsoft Azure.

Ide iba o neoficiálne informácie

Treba si uvedomiť, že sa jedná iba o uniknuté informácie z útrob spoločnosti Microsoft, čiže plány spoločnosti sa mohli medzičasom zmeniť, alebo úplne zrušiť. Podľa viacerých zahraničných portálov sa ale jedná o naozaj dôveryhodné informácie, ktoré nám zrejme prezradili plány spoločnosti Microsoft v oblasti Xboxu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Pexels.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre