Spravodajstvo

Nový útok na prehliadač Google Chrome môže zamraziť celý Váš počítač s Windowsom 10. Žiada od používateľov, aby zaplatili za opravu

Malware, scam, vírus, atď.. Tak to sú najčastejšie pojmy, s ktorými sa môžeme stretnúť pri útokoch na naše počítače. Najnovšie bol objavený nový škodlivý software, ktorý útočí na počítače s operačným systémom Windows 10 prostredníctvom internetového prehliadača Google Chrome.

Nová chyba, resp. „scam“ (software lákajúci od ľudí peniaze), ktorý sa objavil v počítačoch s Windowsom 10 láka od ľudí peniaze. Tvári sa pritom celkom nenápadne, ako chybová hláška od podpory Microsoftu, ktorá potom používateľovi oznámi, že ich zariadenie je infikované vírusom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Novoobjavená chyba používa JavaScript na vytvorenie slučky, ktorá zabraňuje zatvorenie karty alebo prehliadača. Pop-up okno, ktoré vám vyskočí zároveň hlási, že Váš počítač je napadnutý vírusom a Vaša heslá, história prehliadača, informácie o kreditných kartách a ďalšie údaje sú v ohrození. Potom ako sa pokúsite zavrieť okno tak sa Vám opäť otvorí tá istá hláška a takto dookola až kým Vám nezamrzne počítač.

scam google chrome utoci na windows 10
Zdroj: MSP

Je to len scam a dá sa obísť

Podľa aktuálne dostupných informácií sa jedná len o scam, ktorý sa dá ľahko obísť / zavrieť. Otvorte si Správcu úloh (ctrl + alt + del), následne choďte do okna s procesmi, v ktorom vyhľadajte GoogleChrome.exe proces. Na ten potom kliknite a ukončite ho.

V každom prípade ak Vám vyskočí podobná chybová hláška tak nikdy nič neplaťte. Najprv si overte o čo sa jedná a až následne urobte rozhodnutie.

Zdroj: MSP

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close