Nový tmavý režim v Android Q môže ušetriť až 50% energie. Naznačujú to najnovšie testy

Android Q uvodny
Zdroj: Youtube (xdadevelopers)

Nový operačný systém s označením Android Q príde už toto leto a jeho najväčšou vymoženosťou má byť tmavý režim pre celý operačný systém, ktorý nie len šetrí vaše oči, ale aj zväčšuje výdrž batérie vášho smartfónu / tabletu. Doteraz ale neboli dostupné informácie o tom, akú veľkú úsporu batérie môžeme očakávať. Najnovšie testy na smartfóne Google Pixel 3 ale naznačujú, že výdrž batérie sa dá tmavým režimom výrazne ovplyvniť.

Najnovší test, vykonaný technologickým portálom PhoneArena, bol zložený z viacerých častí, pričom prvou z nich bolo testovanie výdrže batérie pri pevne nastavenom jase. Následne bola meraná výdrž smartfónu pri klasickom, ako aj pri tmavom režime.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výsledky sú vynikajúce

android q tmavy rezim test
Zdroj: PhoneArena

Podľa výsledkov testov môže tmavý režim v operačnom systém Android Q ušetriť až 50 percent energie, čo je naozaj neuveriteľné číslo. Počas celého testu boli na smartfóne vykonávané úlohy ako je otvorenie telefónneho zoznamu, vykonávanie hovorov, otváranie menu a nastavení, rýchle vyhľadávanie v Google a následné prechádzanie výsledkami vyhľadávania. Podrobnejšie výsledky ukázali, že tmavý režim môže na zariadení Pixel 3 ušetriť 30 percent energie, napríklad v prípade používania tmavého režimu pri aplikáciách s normálne bielym pozadím – napríklad telefónny zoznam.

Pozitívne výsledky aj pri aplikáciách tretích strán

android q tmavy rezim test 2
Zdroj: PhoneArena

Tmavý režim ovplyvňuje aj spotrebu energie aplikácií tretích strán, čím sa ušetrí až 20%. Aplikácia Facebook Messenger je aplikácia s jasným bielym pozadím, ktorá po použití tmavých tém šetrí asi 20% energie a životnosť batérie telefónu sa zvýši o 14,8%. Na záver môžeme tým pádom zhodnotiť, že nový Android Q a jeho celosystémový tmavý režim, môže výrazne ovplyvniť životnosť batérie na zariadení, no treba si uvedomiť, že životnosť batérie sa bude odvíjať aj od samotných zariadení, napr. podľa displeja, no samozrejme aj podľa veľkosti batérie.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Youtube – xdadevelopers)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre