SpravodajstvoTechnológie

Nový Samsung Galaxy S10 sa podarilo odomknúť videom majiteľa. Spoločnosť upozorňuje, že využitie odtlačku prstu je bezpečnejšie

Majitelia nového Samsung Galaxy S10 zbystrite. Nový vlajkonosič od kórejského giganta prichádza s vážnym bezpečnostným rizikom. Je ním nie moc šťastné riešenie odomykania tvárou, ktorého využívanie neodporúča ani sám Samsung.

Dá sa odomknúť obyčajným videom majiteľa

Známy testovací kanál Unbox Therapy sa ihneď po rozbalení smartfónu pustil do odomykania tvárou, kde narazil na nie moc dobré správy. Tvárová biometria totižto nefunguje presne tak, ako by človek očakával. Samsung nevyužíva žiadne špeciálne technológie, čoho následkom je možnosť odomknutia aj obyčajným videom majiteľa smartfónu. Tento nedostatok je spôsobený najmä kvôli odstráneniu viacerých snímačov z prednej strany zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung odporúča skener odtlačkov prstov

Spoločnosť Samsung na tieto informácie reagovala a pre portál Techradar uviedla:

„Odomykanie smartfónu pomocou tváre je bežne využívanou metódou. V prípadoch, keď používateľ vyžaduje silnú bezpečnosť, spoločnosť Samsung odporúča použiť nový zabudovaný ultrasonický skener odtlačkov prstov nachádzajúci sa v displeji, ktorý sa dá odomknúť len pomocou vášho fyzického odtlačku prsta.“

Samsung ďalej dodal, že ich ultrasonický skener odtlačkov prstov spĺňa tie najvyššie biometrické bezpečnostné štandardy.

Vízia lepšej budúcnosti?

Zatiaľ nie je známe, či spoločnosť Samsung plánuje technológiu tvárovej biometrie v budúcnosti vylepšiť. Je možné, že softvér bude v budúcnosti vylepšený, no dátum, ani rozsah vylepšení zatiaľ nepoznáme.

Spomenutý nedostatok sa týka všetkých modelov Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10 Plus, ako aj najlacnejšieho modelu Samsung Galaxy S10e.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Pohnedog.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close