AppleZariadenia

Nový MacBook Air nepríde skôr ako v druhej polovici roku 2018. Čo je za týmto oneskorením?

Pomaly ale isto sa blíži mesiac jún a ako to už býva zvykom, práve v tento mesiac nám „nakusnuté jablko“ zväčša každoročne predstavuje novú generáciu niektorých produktov. Tento rok sa upriamil zrak hlavne na novú generáciu MacBooku Air, ktorá mala byť pôvodne predstavená na júnovej developerskej konferencii. Samotné predstavenie nového MacBooku Air v júni ešte vylúčené nie je, no do výroby sa skôr ako v treťom kvartáli tohto roku nedostane.

Spoločnosť čelí problému s kľúčovým komponentom

Viacerí dodávatelia spoločnosti Apple potvrdili, že technologický gigant nebude akceptovať zásielky potrebného hardvéru, ktorý si predobjednal. Odloženie rozbehnutia produkcie týmto pádom spôsobí dodávateľom veľké problémy, keďže uskladnenie takého množstva komponentov nie je zrovna najrentabilnejšie a najjednoduchšie. Zatiaľ nie je známe, ako sa daní výrobcovia s touto problematikou popasujú. Ku tomuto problému sa ale zároveň pripája aj jeden omnoho podstatnejší, ktorý trápi hlavných predstaviteľov Applu o čosi viac. Aj keď Apple neposkytla dôvod oneskorenia MacBooku Air, existujú špekulácie o tom, prečo je tomu naozaj tak. Spoločnosť podľa špekulácií čelí problémom s kľúčovým komponentom, čiže procesorom, kvôli ktorému musí pozmeniť dizajn pripravovaného zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo o nových MacBookoch Air zatiaľ vieme?

Nová generácia notebookov MacBook Air príde s najnovšou 8. generáciou procesorov Intel. Podľa všetkého sa bude jednať o „U“ čipy, čiže čipy určené pre nízku spotrebu energie v ultratenkých notebookoch. Oproti staršej generácii MacBookov Air sa bude jednať o 3-generačný skok, keďže spoločnosť Apple v minulom roku siahla, celkom nepochopiteľne, po 5. generácii procesorov Intel, ktorá je v dnešných dňoch pomerne nedostačujúca. S novým procesorom by sa mala zmeniť aj cenovka nového MacBooku Air. Jeho cenový pokles v našich končinách zatiaľ známy nie je, no v USA by sa malo jednať o výrazný 100 dolárový, no možno až 200 dolárový pokles ceny.

Zdroj: digitaltrends.com, úvodný obrázok:  Youtube (Sreekant Shenoy)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close