Nový hybridný optický USB kábel ponúka prenosové rýchlosti na úrovni až 10Gbps a to aj na vzdialenosť až 50 metrov

cosemi-usb-active-optical-cable_opt
Zdroj: Cosemi

Niekoľkoročné snaženie americkej spoločnosti Cosemi sa konečne vyplatilo. Táto technologická spoločnosť už niekoľko rokov vyvíja hybridné USB káble, ktoré boli dlhé roky na špičke trhu. Nový prírastok do rodiny špeciálnych káblov je ale úplne iná liga. Spoločnosť totižto predstavila novú prepracovanú verziu svojho hybridného plug-and-play aktívneho optického kábla (AOC). Ten v spojení so štandardom USB 3.1 druhej generácie ponúka neuveriteľné prenosové rýchlosti, ktoré je možné dosiahnuť aj na oveľa väčšie vzdialenosti.

Spoločnosť dbá na potreby trhu

Nová generácia hybridného optického USB pripojenia je postavená na patentovanej platforme AOC, ktorá kombinuje ovládanie a napájanie pomocou medeného kábla s vysokorýchlostným optickým káblom a to až do dĺžky 50 metrov. Nový štandard je vyrobený presne podľa potrieb trhu, ktorý stále viac a viac vyžaduje prepojenie s jednoduchou kabelážou, natívnou šírkou pásma a nulovými konverziami alebo kompresiami a to všetko za nižšie náklady.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvé takéto riešenie na svete

Pripojenie od Cosemi ponúka bezprecedentnú škálu prvotriednych prvkov. Jedná sa o prvé 50 metrové USB riešenie s konektorom typu plug-and-play v kábli s priamym pripojením ku zariadeniam s konektormi USB3.1 či USB 2.0, ako aj pri všetkých typoch konektorov vrátane typu A-A, typu A-C a typu C-C.

Spĺňa najmodernejšie štandardy a požiadavky

Spoločnosť pri vývoji káblov novej generácie dbala aj na to, aby mohli byť využívane po celom svete a to bez akýchkoľvek technických, či regulačných problémov. Nová platforma tak spĺňa najprísnejšie protipožiarne smernice po celom svete, ako aj nový trend a to nulovú smernicu PVC – ktorá sa stáva stále viac a viac populárnou.

Výrobca chce s produkciou hybdridných optických káblov začať už v marci tohto roku, pričom by mali byť dostupné takmer po celom svete. Cena jednotlivých káblov zatiaľ nie je známa.

Zdroj: globalnewswire.com, úvodný obrázok (Cosemi)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre